Pan Pavel Nový je skvělý vypravěč. Na málokterou otázku uživatelů zazněla stručná odpověď. Spíše naopak - dokonce nabízel "přednášku" hned na několik témat. Třeba k otázce, jaká je jeho oblíbená destinace, bylo povídání odkloněno k tomu, že jeho tatínek byl sládek a herec je "odkojen pivem". Zato na dotaz: Jak dlouho vydrží pod vodou, neměl odpověď, protože to nikdy neměřil. Ale zato košatě povyprávěl o svém mládí, kdy byl plavčíkem a dokonce před utonutím zachránil jednu ženu. "A věřte, nebo ne, ale ona byla z Vizovic." Tak mu na druhý den přišla poděkovat - s lahvičkou slivovičky.   

A co je jeho největší radostí? Když nikam nespěchá a je mezi lidmi. Radost mu dělají děti, vnoučata. "Rodina je ze všeho nej," vyznal se herec.

Mezi připravenými otázkami byla i ta, zda Palyza nebo Pepan. A odpověď: "Pavel." Svěřil se, že pro kladného Palyzu čerpal z vybraných vlastností svých nejbližších. A že lyže, na nichž sportoval jako Pepan, byly jeho vlastní. A co ho napadne, když se řekne Zlín? Baťa - slivovice - "lendlovky". V těch se dodnes pohybuje po tenisovém kurtu. Uživatelé na toto dopoledne jistě budou dlouho vzpomínat. I díky podpisu s hercovým oblíbeným "páčkem shledáčkem", který zde zanechal.