Akce se konala jako šesté a předposlední kolo 8. ročníku Vsacké ligy TFA. Dobrovolní hasiči obce Jasenná se přihlásili do této zaběhlé soutěže poprvé, takže je čekala premiéra. Jak to na soutěži probíhá, si na vlastní kůži vyzkoušel velitel soutěže Jan Štefek už na soutěži v Horní Lidči, kde skončil v kategorii nad 30 let na výborném 4. místě.

Soutěž proběhla ve sportovně-společenském areálu SK Jasenná a částečně na náspu Baťovy nedokončené železniční tratě. Při pohledu na příkrý výstup a sešup soutěžící úpěli už před zahájením soutěže.

Hned po startu muže čekala dvoumetrová vertikální překážka, ženy asi padesáticentimetrová. Muži pak běželi přemístit figurínu o váze 85 kg tzv. Raitekovým úchopem. Poté muži i ženy museli na určitou vzdálenost přemístit barely s vodou, opět různé váhy pro ženy a muže. 

Dále čekalo na soutěžící dle pohlaví překlápění větší a menší pneumatiky, svinutí hadice a vložení do boxu a náročný výstup na původní železniční násep. Seběhnutí dolů a vytoužený cíl. Trať náročná délkou i fyzickou náročností. Domácí hasiči nenechali nic náhodě a trať připravili opravdu poctivě. Překvapením, oproti mnohým SDH, byla hojná účast pořadatelů.

Zde opravdu závod chystala celá velká parta hasičů a hasiček všech věkových skupin. Odměnou jim byla hojná účast občanů, kteří dozajista nebyli zklamáni. Svoji zásluhu na tom určitě mělo kobaltově modré nebe nad hlavou a zlatá hvězda, která tentokrát žhnula tak akorát, jak se na mírné pásmo sluší. 

V kategorii muži dosáhl na zlato Martin Šafránek (HZS Kojetín), stříbro si odvezl Martin Filák (SDH Francova Lhota) a bronz Petr Kašpárek (SDH Ostrata). V kategorii ženy si 1. místo vybojovala Eva Vojvodíková (SDH Velké Karlovice – Tísňavy), 2. místo Michaela Manová (SDH Štítná nad Vláří) a 3. místo Klára Katrušáková (SDH Janová). V kategorii muži nad 30 let 1. místo získal domácí borec Jan Štefka (SDH Jasenná), 2. místo Rostislav Soukup (SDH Jasenná) a 3. místo Martin Blažek (SDH Staré Hamry). V kategorii družstva si 1. místo vybojovali borci SDH Jasenná, 2. místo SDH Jasénka a 3. místo SDH Růžďka.


Radomír Dolanský