V konkurenci 12 týmů, které se kvalifikovaly z okresních kol, se představili i dorostenci z SDH Mirošov. Ti soutěžili v mužské kategorii se startovním číslem 4. Jejich pokus v prvním kole byl postaven na pomalejší vodě, která zaručovala, že proudaři budou na čáře a o to rychlejší bude nástřik deseti litrů vody do terče. Vše klaplo na výbornou a časomíra se zastavila v čase 26:20 s (PP 25:09s) a Mirošovští šli do vedení.

Předposlední pokus prvního kola v podání mužů z Vések ,,A“ patřil k těm velmi povedeným, zastavili časomíru na hodnotě 25:90 s a posunuli se před Mirošov. V druhém kole kluci z Mirošova změnili taktiku a chtěli svůj čas ještě vylepšit, pár drobných chyb však tento záměr zhatil a kluci si započítali čas z prvního kola. Další týmy, které následovaly, měly útoky dobře rozběhlé, ale čas Mirošova ani Vések ,,A“ překonat nedokázaly a po posledním pokusu propukla obrovská euforie. Třetí příčku, která již nezaručovala postup na mistrovství ČR, obsadili muži z Velkého Ořechova ,,C“ s časem 26:75 s.

V kategorii žen budou Zlínský kraj na Mistrovství ČR reprezentovat ženy z SDH Morkovice, které zvítězily časem 25:90 s, a ženy z SDH Rokytnice-Vsetín, které se s časem 29:44 s umístily na místě druhém. Třetí příčku, která již nezajišťovala postup, obsadily ženy z Popova s časem 31:29 s.

Tímto bych chtěl klukům z SDH Mirošov poděkovat za reprezentaci našeho sboru a popřát jim hodně štěstí z úspěchu na Mistrovství ČR, které se letos uskuteční 8. 8. 2021 v Hradci Králové.

Tomáš Hověžák