Letošní fašanky byly výjimečné především tím, že se ke spolku Holky v akci přidali také hasiči, takže se skupina rozrostla na obdivuhodný počet dvaceti lidí, a to včetně 4 muzikantů z nedalekých Rudic v podání dvou harmonikářů, jedné trumpetistky a jednoho bubeníka, kteří nás doprovázeli po celý den a navodili tak svými písněmi úžasnou fašankovou atmosféru.

Průvod masek s hudbou procházel celou vesnicí a oznamoval příchod postní doby. Naše spoluobčany jsme se snažili rozveselit, pobavit se s nimi a také jsme je obdarovali propiskou a malým perníčkem pro štěstí. Oni nás na oplátku pohostili různými dobrotami: koblihy, boží milosti, chlebíčky či štamprlka dobré slivovičky.

Děkujeme všem, kteří nás už z dálky vyhlíželi, otevřeli nám a vyšli před dům, za pohoštění i finanční podporu, a samozřejmě také všem zúčastněným. Věříme, že se za rok sejdeme ve stejném nebo ještě větším počtu. Je totiž důležité zachovat takové tradice, při kterých se lidé stmelují a společně baví. To také hodnotili i někteří projíždějící řidiči, kteří nešetřili slovy chvály a ocenili, že fašanky stále dodržujeme, což nás moc potěšilo.

Ing. Vendula Gergelová