Obvodní knihovna Jižní Svahy své prostory čtenářům otevírá dokonce po roční uzavírce, jejímž důvodem byla dlouho plánovaná rekonstrukce. Návštěvníci tak budou mít v pondělí první příležitost prohlédnout si oddělení knihovny pro dospělé čtenáře ve zcela novém kabátě, jehož autorkou je interiérová designérka Gabriela Goldová.

„Vedle moderního příjemného interiéru naši uživatelé jistě ocení novinku v podobě vhozu na knihy, který je zabudován ve fasádě budovy a bude tak nově možné vracet knihy i mimo otevírací dobu knihovny. Je zde možné vracet dokumenty vypůjčené jak z Obvodní knihovny Jižní Svahy, tak z dalších provozů Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně,“ upřesňuje vedoucí obvodních knihoven Kateřina Sobotíková.

Ústřední knihovna bude v provozu v pracovní dny 10 -18 hodin, v sobotu 9 - 12 hodin jen pracoviště ve 2. podlaží (vracení knih a výdej objednávek a rezervací), automat na vracení je v provozu v pracovní dny 7 -  19 hodin, v sobotu 8 - 12 hodin.

Aktuální provozní dobu dalších knihoven čtenáři najdou na webu knihovny: https://www.kfbz.cz/provozni-doba.

Výpůjčky byly čtenářům automaticky prodlouženy o dobu plného uzavření knihovny a o období platnosti zákazu cestování mezi okresy. Výpůjčky, kterým už vypršela výpůjční lhůta a nelze je dále prodloužit, je třeba vrátit do 20. dubna 2021, od 21. dubna bude obnoveno upomínání. Přesné informace o stavu svých výpůjček čtenáři naleznou ve svém čtenářském kontě.

Prezenční a pobytové služby zůstávají i nadále nedostupné. V ústřední knihovně budou k dispozici individuální studovny pro registrované uživatele badatele/studenty ke studijním účelům.

Gabriela Winklerová