Účastníci pouti se začali scházet už před desátou hodinou u místního obecního úřadu. Byli jsme mile přivítáni menším občerstvením v podobě moc dobrých vdolečků, kávičky a domácí slivovicí.

Samotný program pouti byl zahájen dle plánu v 10.40 hodin položením věnce u pomníku padlých. Dále následoval přivítací proslov starosty Vlll. okrsku bratra Ladislava Zichy a starosty obce Želechovice nad Dřevnicí pana Michala Špendlíka.

Poté jsme se všichni v průvodu a za doprovodu hudby přesunuli k místnímu kostelu sv. Petra a Pavla, kde proběhla mše svatá.
Po mši se konalo společné focení a po seřazení před kostelem se rozezněla hudba, která doprovázela průvod celou cestu až na místní výletiště ,,Střelnice“. Zde proběhlo slavnostní ukončení pouti a poděkování všem zúčastněným za účast.

Na závěr jsme byli všichni pozváni místním SDH k obědovému pohoštění, při kterém se podával guláš, řízky, pivečko, samozřejmě nechyběla opět domácí slivovička a spousta jiných pochutin.

Celá pouť se vydařila, vše proběhlo podle plánu a domácí SDH Želechovice nad Dřevnicí dostává velkou pochvalu za skvěle organizačně zvládnutou akci.

autor Ladislav Ordelt, SDH Jaroslavice