Výběr letních aktivit není dobré podcenit. Dobře zvolený tábor drží denní řád, tím pádem dítěti nastaví režim, kterého se může držet. Kvalitní tábor s dobrými vedoucími pak může v táborníkovi pozvolna navodit touhu učit se, poznávat a objevovat. Navíc moc dobře víme, že mnoho dětí, které u nás prožijí letní tábor, se pak hlásí do zájmových kroužků, pěstují a rozvíjejí své zájmy dál. To je pro život velmi cenné.

Dům dětí a mládeže připravil na letošní prázdniny celkem 35 příměstských táborů (dva ve spolupráci s KNTB) a jedno prázdninové rybářské soustředění. Na letní aktivity jsou zvány děti z celého Zlína i blízkého okolí. Mnoho táborů se hned po uvolnění opatřeno naplnilo, jiné ještě čekají na děti, které chtějí v létě zažít něco nového.

Připravena jsou témata, která děti i rodiče zajímají, mohou jim být do budoucna užitečná, a nebo se mohou stát celožitovním koníčkem. Na výtvarných a tvořivých táborech účastníci pracují s různými materiály a zkoušejí techniky, se kterými se ve školách obvykle nesetkají. Technicky zdatné nebo manuálně zručné děti potěší tábory zaměřené na kutilství či média a fotografování. Holky a kluci, kteří mají doma psího kamaráda, mohou vyrazit na kynologické cvičiště a trénovat poslušnost nebo se s psím parťákem zlepšovat v agility. Pokud víte, že se Vaše dítě rádo vlní do hudby, zalíbení najde na jednom z tanečních táborů. Nechybí však ani tábory zaměřené na chovatelství, přírodovědu nebo sport.

Neváhejte a vyberte letní aktivitu včas.

Iva Vladíková, Dům dětí a mládeže Astra