Co všechno jsme v týdnu zažili?

Naučili jsme se základy první pomoci pod dohledem zdravotní sestry Nikoli. Seznámili jsme se složkami IZS. Kromě seznamování s IZS se děti dozvěděly, jak si správně sbalit krosnu na túru, na co slouží KPZ, jaké máme topografické značky. Výšlap na stezku zdraví nám bohužel tento týden kvůli počasí nevyšel, ale užili jsme si sportovní dopoledne v tělocvičně, při kterém jsme si všichni potrénovali kondici.

Kromě zajímavých informací, o které nebylo na tomto táboře nouze, jsme si vyrobili látkové i papírové týmové vlajky, krásné letní látkové tašky. Také jsme zažili takové trochu jiné „tvoření“. Mladí záchranáři si vyzkoušeli namaskovat zranění, které následně zkoušeli ošetřit. A jak se jim to povedlo? Povedlo se nám to na jedničku, přesvědčit se můžete na www.ddmastra.cz v sekci fotogalerie.

Novinkou v letošním roce bylo přespání na hasičské stanici dobrovolných hasičů v Lípě, kde si děti užily spousty legrace a odnesly si určitě spoustu zážitků. Měli jsme v Lípě také besedu s paní Hanou Váňovou, která děti seznámila s tématem diabetu a jak se s tou to nemocí vlastně žije. Děti si také užily večerní vycházku směrem k lesu, kde proběhla noční bojovka. Ačkoliv se zezačátku táborníci trochu báli, po chvíli se otrkali a noční bojovku si všichni užili a dali do hry ze sebe maximum.

Poslední den tábora jsme strávili také v Lípě, kde jsme s mladými záchranáři nocovali a proběhla zde i závěrečná týmová hra ve které si táborníci mohli odzkoušet vše, co se během celého týdne dozvěděli a i něco navíc jako třeba střelba na terč ze vzduchovky. Na závěr proběhlo vyhlášení výsledků celotáborové hry a ukončili jsme vše výborným obědem a dezertem.

Rádi bychom ze srdce poděkovali všem, kteří se na táboře podíleli, ať už věnováním svého volného času, či materiálem, obci Lípě a dobrovolnému hasičskému sboru Lípa za možnost přespání v hasičské stanici a propůjčení hřiště na závěrečnou hru.

A také děkujeme za krásné reakce dětí jako „Tohle je můj nejlepší den v životě“, „To je parádní tábor“, ale také krásné zpětné vazby od rodičů, že naši práci děláme dobře.

DĚKUJEME, BEZ VÁS BY TENTO TÁBOR NEMOHL BÝT!

Helena Doleželová, za tým lektorů DDM Astra ve Zlíně