Strom byl zasazen na zeleném prostranství v křížení ulic Hložkova a Boženy Němcové. „Místo jsme vybírali s ohledem na jeho budoucí podobu. Měla by zde vzniknout plocha parkového charakteru. Při odpočinku na lavičkách tak lidé budou moci využít stín lípy,“ zdůvodnila výběr místa pro výsadbu starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Otrokovice v současnosti působí dojmem, že jsou velmi mladé. Jejich dnešní podoba ovšem klame. Patří k nejstarším historickým obcím na Moravě. V letošním roce slaví už 880. výročí první písemné zmínky o obci. Její jméno se v písemné podobě poprvé objevilo v listině olomouckého biskupa Jindřicha Zdíka pocházející pravděpodobně z roku 1141. Slovo „pravděpodobně“ není použito náhodou, protože samotná listina je překvapivě nedatovaná a doba jejího vzniku byla stanovena na základě vědeckých hypotéz a rozboru událostí, které vydání listiny předcházely.

Významné výročí si město připomínalo v průběhu celého roku. „V letošním roce jsme jako připomínku výročí vydali turistickou vizitku, na které je vyobrazen olomoucký biskup Jindřich Zdík a fragmenty jeho listiny. Také Klub přátel historie města Otrokovice připravil v letních měsících zajímavou výstavu Otrokovice na úsvitu dějin, kde kromě listinných materiálů byly vystaveny i exponáty z Muzea jihovýchodní Moravy ve Zlíně. Teď jsme zasadili strom, který bude historii města připomínat i budoucím generacím a informační panely jsou nyní ke zhlédnutí i v Otrokovické BESEDĚ,“ vyjmenovala řadu aktivit spojenou s připomínkou výročí starostka Otrokovic Hana Večerková.

Lenka Vaculová, Otrokovice 

Farmářské hrátky v družině ZŠ Luhačovice.
FOTOGALERIE: Farmářské dny dětí v ZŠ Luhačovice. Nejlepší bylo dojení kraviček

V záři reflektorů.

V záři reflektorů. Studenti UTB natáčeli reklamní spot