Letošní ročník byl pojat v duchu svého podtitilu: Kutilské sympozium. Už od čtvrtka měli zájemci možnost si s naší dopomocí vyrobit kárku. V podvečer se také inspirovat Zero waste přednáškou bezobalového obchodu (Bezobaláč Zlín), ze které si všichni posluchači odnesli čtyřicet tipů, jak žít bezobalově. Páteční večer byl věnován prezentaci cestovatelského tria Babetta a kus světa, ti se zase podělili o své zážitky z letní balkánské cesty.

Sobotní program začal už ráno, kdy si pár odvážlivců trouflo i káru vyrobit na místě. Dále probíhaly testovací jízdy a především Slavnostní průjezd dědinů, takzvaná Jízda Kárů!

Samotným závodníkům se letos jezdilo jedna báseň. Závod se oproti minulým ročníkům konal netradičně za pěkného počasí. Přehled vítězů a jejich časy ↓ dole ↓. Kromě rychlosti zvěřincová porota hodnotila i kategorii Estetickou, vítězná kára tak bude vystavena na největším českém setkání kutilů, Maker Faire Prague.

Svou cenu si i tradičně odnesla autorka Nejlepšího Lukovského koláče. Diváci a účastníci závodu měli možnost ochutnávat letos celkem pět koláčů a dobrovolným příspěvkem tak podpořit aktivity spolku Zvěřinec, který celou akci pořádá na dobrovolnické bázi.
Po skončení závodu a vyhlášení výsledků následovalo divadelní představení Honza Pták studentů Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU v Praze. Celou jizvu završil hudební podvečer – harmonikářský battle. Letos se sešlo místních muzikantů, nejen harmonikářů, opravdu hodně. Děkujeme!

PŘEHLED ŠAMPIONŮ

Kategorie Děti do 15 let
1. místo Lukáš Valla/ Bugatti (40 s)
2. míst Adam Holub / SVS Lukov (47 s)
3. místo Tomáš Richtr / SVS Lukov (48 s)

Kategorie Dospělí
1. místo Stanisla Chlud / SVS Lukov (38 s)
2. míst Radek Hlaváč / SVS Lukov (42 s, pozn. druhý čas 44 s)
3. místo Martin Stříž (42 s, pozn druhý čas 46 s)

Kategorie Rodina
1. místo Šošolíkovi / Tiger team (48 s)

Kategorie Estetická
1. – 2. místo Václav Hruška, Šimon Dohnálek + Daniel Horečný / Jatelinka-Lancia

Nejlepší Lukovský koláč
1. místo Martina Jadrníčková

Za necelý měsíc 23. listopadu 2019 pořádáme další akci ve Zlíně –>PoSvícení 2019<–. Můžete se těšit například na koncert Zvíře jménem Podzim!!! Doufáme, že se tam uvidíme:)
 

Autorka: Lenka Trantírková