Na pomoc onkologicky nemocným dětem se podařilo vybrat celkem 200 tisíc korun.

Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka ve Zlíně dokončil rekordní počet 342 běžců a 68 dětí. Závod mezi muži vyhrál Filip Vabroušek (Sýkora running) a mezi ženami Martina Novotná (Onemec team). Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat 200 000 Kč - 109 000 korunami se podílel hlavní partner Mikulášského běhu s Cyrilem pro Krtka rodinná firma Krajči plus, ze startovného závodu šlo 58 800 korun, 30 000 korun věnovali badmintonisté z Kunovic a 2 500 korun badmintonisté z Uherského Brodu.

Běžecký závod už potřicáté druhé organizoval běžecký spolek Běhy Zlín. V roce 2018 se do organizace závodu zapojila rodinná firma Krajči plus, výrobce tradičních Cyrilových brambůrků, která se stala spoluorganizátorem a hlavním sponzorem závodu a udělala z něj benefiční závod na pomoc onkologicky nemocným dětem – Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka. „Chtěli bychom tímto poděkovat spolku Běhy Zlín, všem sponzorům a také dobrovolníkům, že nám pomohli uspořádat tento závod a že nám pomáhají přispět na NFDO Krtek,“ uvedl Tomáš Krajči.

Závodu se zúčastnil rekordní počet 342 běžců, přihlášeno jich bylo a startovné jich uhradilo 392, část z nich odradila ranní ledovka a část z nich na poslední chvíli zradilo zdraví. Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka i tak potvrdil, že jde o druhou největší běžeckou akci ve Zlíně!

Mgr. Alžběta Kubišová, marketing manažer Krajči plus s.r.o