V prostorách krátkodobých výstav pro ně lektoři muzea připravili rovnou několik stanovišť, kde se malovalo, tvořilo a povídalo. Jednou z inspirací byly prehistorické nástěnné malby, které zmiňuje i výstava Život ve věčné tmě a které se pokusili návštěvníci co nejvěrněji napodobit uhlem či jílem.

Z další výstavy Czech Made Western povstala inspirace k výrobě několika variant indiánských náramků, ke značkování dobytka po vzoru kovbojů, své místo tu měla i zastávka u podkov a povídání o nich nebo výroba a zdobení jednoduchých papírových koníků.

K tomu se házelo lasem na krávu nebo se zkoušelo projet závodní dráhu s jednoduchými překážkami na konících na tyči, hrála se desková hra – a to všechno si užívali dospělí stejně jako děti. Na pět desítek návštěvníků odcházelo první lednový víkend z akce spokojeně.

Nezbývá, než pozvat je i další zájemce na další dílnu s názvem Taška jako vyrytá, tentokrát 25. ledna, den před ukončením obou výstav. Zdobení vlastní tašky motivy z westernových sedel bude stát za to.

Silvie Lečíková, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně