Postupem se dostaly do bojů s týmy, které byly v minulé sezoně finalisty mistrovství ČR. Ani tam se neztratily a po nedělních bojích zanechaly za sebou výraznou stopu, a to v podobě 9. místa a nasazení ve druhé nejvyšší skupině pro další pohárový turnaj.

Najednou se o malém volejbalovém klubu z Napajedel mezi týmy začalo mluvit. Důvod? Po obrovském boji (zápas trval hodinu a čtvrt) porazily naše dívky Karvinou 2:1.

Posléze jsme potrápili Břeclav. Sice jsme nakonec po hodině a půl padli 0:2, ale skóre setů bylo dvakrát 26:28. Přitom v minulé sezóně nás tento tým doslova smetl.

Další zápasy dopadly podobně, postupně jsme trápili Znojmo, Frýdek - Místek, Ostravu i Hradec Králové. Všechny zmíněné týmy byli finalisté z loňského Mistrovství ČR. Zdá se, že náročná příprava před sezonou přinesla své ovoce. A to i v té podobě, že dvě děvčata z Napajedel v současné době již nastupují v extraligovém družstvu kadetek.

Navíc to není jen případ děvčat, i chlapci hrají velmi dobře. Vloni po dlouhé době chlapecký tým mladších žáků obsadil druhé místo a i letos čekáme, že družstvo bude mít slušné výsledky. I když to budou mít složitější, protože tým je poskládaný z mladších i starších žáků.

Ale i zde máme určitou kvalitu - dva hráči v současné době hostují v jiné soutěži starších žáků, jeden z nich je v současné době dokonce před testováním a případným vstupem mezi lvíčata. Dva mladší žáci jsou již po několikáté ve výběru Benjamínků 2007, kde si budují své místo, jeden již s vyhraněným postem.

A co říci na závěr? Sice nemáme výškové parametry některých družstev, ale kvalitou hry se vyrovnáme a máme obrovské bojovné srdce a chuť se prát.

Drobné chyby se odstraní a důležité herní činnosti dopilují. Pro nás jsou to vítězové a určitě o nich bude slyšet víc.

Autor: Jiří Surý