Zahradu nám v tento den zkrášlilo i příjemné počasí a tak si naši návštěvníci mohli plně vychutnat vše, co jim zahrada nabízí. Na revitalizovaném okrasném svahu, který je zvaný Včelí a motýlí pastva, si návštěvníci mohli prohlédnout hmyzí hotel a ježkovník. Své vědomosti a znalosti si procvičili na vyvýšených bylinkových záhonech, jedlých záhonech a ovocném mini sadu. Mnozí dospělí byli mile překvapeni, kolik nových informací v dané oblasti získali na interaktivních tabulích zaměřených na ekologii a environmentální výchovu. Tento způsob získávání vědomostí oslovil všechny generace.

Radost z prožitého odpoledne umocnilo úžasné vrbové iglú, ve kterém se hlavně ti menší pořádně vyřádili. Společný čas si rodiny i přátelé užili při posezení v novém amfiteátru, jehož součástí je ohniště, kde si mohli opéct tradiční špekáčky.

Tímto slavnostním odpolednem jsme zahradu otevřeli a budeme ji využívat pro pravidelné ekologické aktivity našich dětí, příležitostné tematicky zaměřené akce pro širokou veřejnost a především výukové programy pro žáky z mateřských a základních škol.

Ráda bych za náš tým poděkovala vám všem, kteří jste přišli a zahradu nám pomohli otevřít. A zároveň všem, kteří se na projektu Biotopová zahrada s venkovní učebnou podíleli.

Erika Nedomová, Centrum ekologické výchovy DDM Astra Zlín