Kvůli neustávajícímu šíření nemoci COVID-19 byl program připraven tak, aby se ve stejnou dobu na stejném místě nesetkávalo velké množství lidí. „Ačkoliv program nebyl tolik bohatý jako v předchozích letech, přesto jsme zkusili zařadit novinku gastrofestival. Na ten jsme zaznamenali velmi pozitivní odezvu. Na oběd přicházeli celé rodiny a vybral si opravdu každý. Od tradičních pokrmů, jako jsou klobásy a langoše, přes několik druhů burgerů až po speciality vietnamské či španělské kuchyně,“ vyjmenoval jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Příznivé počasí umožnilo ve večerních hodinách promítání všech tří hudebních filmů. Příznivci folk a country uvítali kapely Rangers-Plavci, Poutníky nebo zlínské Podjezdy. Rockoví fanoušci ocenili místní kapelu Září a sobotní hudební večer uzavřela skupina Premier. Děti se v Kvítkovicích pobavily s klauny a na Baťově si zařádily s kapelou Maxim Turbulenc. Stejně jako na Otrokovických letních slavnostech byla do programu zařazena přehlídka leteckých modelů na Bělově.

„Pevně věřím, že v příštím roce se vrátíme k tradičním Otrokovickým letním slavnostem a budeme moci připravit opět pestřejší program. Tímto bych chtěl poděkovat všem návštěvníkům Otrokovického hudebního léta a budu se těšit na další kulturní akce, kde se budeme společně potkávat,“ uzavřel letošní letní festival jednatel Otrokovické BESEDY.

Romana Pastuszková