Na pódiu se postupně vystřídali účinkující od nejmenších zpěváků až po ty starší. Celé hudební odpoledne moderovaly Lenka Marcaníková a Kateřina Jelínková. Program odstartovala trubka Františka Bieberleho. Zuzana Šalášková (klávesy) a Kateřina Gregorová (kytara) zazpívaly Hit me baby, one more time (cover) a Ztraceni od 3day.

Postupně se představili tito účinkující: Klára Dudešková v doprovodu Zuzany Šaláškové a Kateřiny Gregorové nám dovolila se zasnít a ve vzpomínce se vrátit k uplynulému létu s hitem Barbora píše z tábora. Martin Kašpárek na flétnu předvedl lidové písničky Prší, prší a Vyletěla holubička.

Rostislav Trvaj a Josef Hruban nám poprvé v historii halenkovického odpoledne rozezvučeli trombony a společně zatroubili skladbu ukrytou pod názvem Together and Alone. Své první vystoupení na podiu si prožila Rozálie Vlachynská s trampskou písničkou Červená řeka. Na kytaru ji doprovázel strýc Petr Navrátil. Šárka Juřenová rozezněla kytaru skladbou Listen to me.

Děvčata ze 4. třídy Šárka Bařinková, Adéla Gabrhelíková, Helena Hrubanová a Alžběta Palúchová nám předvedla ukázku hry na BOOMWHACKERS – netradiční hudební nástroj, který byl pořízen z výtěžku 5. ročníku Halenkovického hudebního odpoledne.

Tento hudební nástroj používají děti v naší základní škole v hodinách hudební výchovy. Je laděn na určité tóny – díky odlišné délce a tloušťce každý kus Boomwhackers při úderu vydává jinak vysoký tón. Tento nástroj tak nabízí něco, co je pro jiné za hranicí možností.

Helena Hrubanová, Šárka Juřenová, Markéta Kašparová a Petra Mrázková hosty na sále rozvlnily svým tanečním vystoupením.

Program vystoupení byl rozdělen do dvou částí s půlhodinovou přestávkou. Přestávku pro návštěvníky zpestřilo hudební seskupení ve složeníKryštof Trvaj el. kytara, Petr Seitl baskytara, Alex Šimčák bicí a Tereza Bieberlová zpěv.

Mohli jsme zaslechnout některé skladby z jejich repertoáru skupin: Metallica, Saliva, Foo fighters. Martin Jančík, Štěpán Abrahám a Vít Gabrhelík nás se čtveřicí muzikantů vrátili k Ránu od kapely Iné kafé. Mladí hudebníci se schází a zkouší pod DDM Matýsek Napajedla, kde se jim věnují Pavla Jančová a Radek Novák.

V druhé polovině pak již vystupovali starší žáci. Přítomné diváky obdarovali jak zpěvem známých písní, tak i hrou na jednotlivé hudební nástroje.

S kvintetem ve složení Šárka Očadlíková saxofon, Ondřej Dudešek kytara, Daniel Očadlík kytara, Kateřina Gregorová kytara, Zuzana Šalášková klávesy, která je zároveň jejich uměleckou vedoucí, jsme se ocitli v mystickém filmu Game of Thrones (Hra o trůny). Ve světě fantazie jsme pobyli i s Amálií Březíkovou a její písničkou z pohádky Pravý rytíř Stále počítám slunce západy.

Na klávesy ji doprovázel bratr Miroslav Březík. Ostrovem vážné hudby nás provedly Veronika Dobrozemská, na klarinet zahrála Reflections a Radka Kašpárková se skladbou La Valse d´Amélie na akordeon. Pak už následovalo velké defilé zpěváků.

Štěpán Abrahám s písničkou Víno od Chinaski, k němu se přidala Melisa Holásková v duetu s Láskou je nám líp, v triu s Martinem Jančíkem a Vítem Gabrhelíkem zazpívali Lásku a hvězdy opět od Chinaski. Vůně divokého západu se po sále rozlinula v tónech Jednoho dne se vrátíš v podání Terezy Bieberlové. Tato pěkná vystoupení ukončily již hudební profesionálky Zuzana Šalášková a Kateřina Gregorová s písní Riptide od Vence Joy.

Všichni účinkující obdrželi od organizátorů pamětní list a malý dárek. Kromě dárku dámy dostaly také pěknou kytičku. Poděkování bylo předáno rovněž paní Haně Svobodové, která učí zpěvu některé z vystupujících. O občerstvení na stolech se postaraly maminky s mozaikou buchet a v bufetu si děti také přišly na dobré pití, nějakou sladkost i tradiční párek s rohlíkem.

Během programu předala radní Ing. Arch. Zuzana Šalášková do rukou paní ředitelky PaedDr. Marie Kašíkové poukaz pro halenkovické žáky ve formě finančního příspěvku ve výši 4 000 Kč. Finanční dar je určen k zakoupení netradičního hudebního nástroje pro děti základní školy Halenkovice.

Chtěli bychom znovu poděkovat zvukaři panu Zdeňku Kříčkovi, který měl s mladými hudebníky neskonalou trpělivost a v rámci našich technických možností jim vycházel maximálně vstříc, všem účinkujícím, moderátorkám, organizátorům i přítomným hostům a věřím, že hudební odpoledne bude nadále pokračovat ve své tradici v naší obci.

Karel Platoš