Výtěžek ve výši 82 912 Kč poputuje na zajištění rané péče ve Zlínském kraji.

Raná péče je terénní sociální služba, která pomáhá rodinám s malými dětmi do 7 let se specifickými potřebami. Pohádkový les patří mezi akce pro veřejnost, jejichž cílem je nenásilné propojení dvou světů – světa zdravých dětí i těch s handicapem.

„Naší snahou při organizaci těchto akcí je nejen posílit vlastní rozpočet potřebný na poskytování služby rané péče ve Zlínském kraji, ale také podpořit integraci dětí s handicapem do společnosti. Což je při rodinném odpoledni plném her a zábavy jedinečná příležitost,“ uvedla Dagmar Machová, ředitelka Střediska rané péče EDUCO Zlín.

Pro děti bylo připraveno mnoho stanovišť a atrakcí: soutěž v házení letadélek, skákací hrad, malování na obličej, třpytivé tetování, balónky či soutěže o hodnotné ceny a také deset pohádkových stanovišť, s jejichž realizací pomohli zaměstnanci zlínské firmy HP Tronic.

„S Educem spolupracujeme už dlouho. Stačilo poslat jeden e-mail a za pár chvil jsme měli dobrovolníky pohromadě. Z grafiků, účetních i markeťáků se na chvíli stali skřítci, víly, kovbojové nebo šmoulové a všechny nás to moc bavilo,“ říká Lenka Mastešová, vedoucí marketingu značky Datart, kterou HP Tronic vlastní.

Mezi pravidelné podporovatele Pohádkového lesa patří také zlínský Rotary Club, který i letos vyslal několik dobrovolníků na pomoc s organizací.

„Velké poděkování patří všem partnerům a podporovatelům akce, kteří nám věnují hodnotné ceny do soutěží, zajišťují občerstvení a zapojí se také do vlastní realizace programu,“ doplňuje foundraiserka EDUCA Andrea Škarková.

Posláním Střediska rané péče EDUCO Zlín je již od roku 2005 poskytovat odbornou pomoc a podporu rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním od narození do sedmi let.

Jde o terénní sociální službu, kdy poradkyně dojíždějí do rodin a zdarma poskytují potřebné rady a podporu rodinám, které o službu projeví zájem. V současné době je v péči EDUCA 110 rodin z celého Zlínského kraje.

Alžběta Sošková