Výstava měla skvělý rozjezd, v prosinci ji během tří týdnů viděla víc jak tisícovka návštěvníků, což je u tohoto typu akcí vysoce nadprůměrné. Pořadatelé doufají, že na tuto vlnu zájmu navážou, a vývoj jim zatím dává zapravdu.

Výstava nazvaná „85“ představuje při příležitosti nedávných 85. narozenin Jana Saudka celkem 85 jeho fotografií. Jde o pečlivě vybraný průřez od nejstarších témat spjatých se vzpomínkami na dětství či známými figurálními motivy zasazenými do průmyslové krajiny až po poslední díla, v nichž Jan Saudek svým osobitým až provokativním způsobem zachycuje ženské tělo jako oslavu jeho krásy a přirozenosti. Vystaveny jsou i některé z ikonických fotografií, dobře známých široké veřejnosti. Zajímavostí je mimo jiné málo známá stylizovaná fotografie zpěváka skupiny Rammstein. V premiéře je tu i jedna z nejstarších Janových fotek ze Spojených států, kde jako mladík fotí na silnici nahé děvče.

Sběratelé a milovníci umění mohou všechny vystavené originály také zakoupit. V prodeji jsou i vybrané knihy, sběratelské plakáty nebo pohlednice.

Zajímavostí je, že výstava se průběžně mění podle toho, jak zakoupená díla uvolňují místa novým snímkům.

Martina Žáčková

Na procházce Zlínem.
OBRAZEM: Co je nového ve Zlíně? Vydejte se s námi na procházku po městě