Indicie k úkolu měly jasnou podobu: vzpomínky na mládí – provizorní kuchyňské studio – amatérský filmový štáb – super zástěra sladěná s rouškou… A naše společná láska k jídlu. Nuda prostě nemá šanci překročit práh našeho domečku. Slunečné ráno nám zpříjemnilo start pracovního dne a náš tříčlenný tým se pustil do realizace osmého úkolu. Marián ze své obří tašky vyskládal potřebné suroviny, oblíbený hrnec a již tradiční zelenou termosku se zeleným čajem.

Minutu poté vytáhl z podstatně menší dárkové tašky pravou nefalšovanou kuchařskou zástěru a roušku ze stejné látky. Tento slušivý hande made set byl dárkem od kolegů. V domečku na Tyršově nábřeží máme kuchyň menší, pro natáčení nevyhovující. Proto jsme si útulné kuchyňské studio vytvořili v zasedačce. Srazit stoly, zapojit vařič, vytáhnout všechny žaluzie, přichystat nádobí…

A co scénář? Kuchař Marián vyhodnotil, že video může být pro jeho svěřence i ostatní děti atraktivnější, než jen série fotografií. Díky jeho statečnosti. Zazněla první oficiální klapka a kuchařská one man show mohla začít. Samotný recept má svůj malý příběh.

Těstovinový salát se zeleninou a dresingem je osvědčená dobrota, kterou si věčně hladoví výrostci vařili na brigádě. Recept tehdy klukům vyhovoval po chuťové, časové a hlavně ekonomické stránce. Tomu, my ženy, rozumíme absolutně. Natáčení mělo spád. Marianovo „slow slow“ tempo tradičně kontrastovalo s (roztomilou?) výbušností ženské části týmu. Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Za nás opět potvrzeno. Kolegyně nastínila scénář pro následující minutu, kuchař jej co nejzodpovědněji realizoval a… špatně.

„Mariáne, znovu! Měl si říct tohle a ten citron položit támhle. A dívej se u toho sem. Jedem. Na co zase čekáš?“ „Až mi uděláš klapku.“ Přátelé, kdo z Vás si někdy takovou soukromou show zkusil, tak ví, že nějaké velké plány jsou zbytečné. Ať už omylem, či záměrně, většinu natáčení jsme improvizovali. Recept jsme samozřejmě dodrželi. Roušky nesundali. Smíchy jsme neumřeli. V závěru jsme si vážně pochutnali. Teď jen moc doufáme, že se na hotové video podíváte, a to Vaše společné vaření si pořádně užijete.

Přidáváme fotografie z natáčení. Video najdete na našem webu, FB či Youtube. Těšíme se zase osobně.

Za tým DDM Astra Zlín Marcela Obručová