Průvod vedli dva zkušení medvědi s vodiči, za kterými se  už objevovaly nejrůznější masky, a to jak tradiční (například pekaři či kominíci), tak i kostýmy moderní (nejrůznější zvířátka, rytíři, pohádkové bytosti či doktoři). Právě zmiňovaní doktoři si letos dali obzvláště záležet a dům od domu prověřovali, zda nejsou obyvatelé této vesnice jakkoliv nemocní. O své kontrole dostali pacienti patřičné potvrzení. Zkrátka a dobře… I v Sazovicích se zdravotní stránka občanů nepodceňuje.

K vodění medvěda také neodmyslitelně patří tanec s medvědem, kterému se v obci žádná žena a mnohdy i mužské obyvatelstvo nevyhnulo. Odměnou za toto masopustní veselí nebyly jenom úsměvy, ale také nejrůznější pochutiny, které si místní pro masky přichystali. Tácky se doslova prohýbaly nad množstvím koblížků, božích milostí, klobásek, jednohubek, chlebíčků či tradičních bavoráčků.

Nejedna domácnost si vzpomněla také na zvyk dát průvodu vajíčka, ze kterých se v samotném závěru dělá vynikající vaječina. I letos se průvod vydařil a velké poděkování patří jak účastníkům průvodu a místním obyvatelům, tak především sboru dobrovolných hasičů Sazovice, kteří měli celou akci pod svou záštitou.

Lucie Ondíková