DDM Astra ve Zlíně se během posledních tří let podařilo znovu obnovit taneční základnu, kterou tvoří silná sestava šikovných lektorů, ale především děti a mládež ve věku od čtyř do osmnácti let. Ty se věnují street dance, zumbě, aerobiku nebo se učí být mažoretkou.

Málokdo ale ví, že pracovníci DDM Astra od ledna do března pilně připravují dvě taneční akce, přičemž ta větší z nich každoročně láká do Zlína na tři tisíce účastníků z celé republiky i Slovenska. Nebylo tomu tak ale vždy.

Před dvanácti lety se zrodil nápad uspořádat taneční přehlídku. Původně pouze pro taneční kroužky DDM Astra. Postupně se začaly přidávat další domy dětí a střediska volného času, zájmové taneční spolky. Tvrdou prací, komunikací se soutěžícími a pravidelnou obnovou propozic se pracovníci snažili posouvat soutěž stále dál, až se zrodil TanceR Cup takový, jaký ho známe dnes. Pohárová taneční soutěž každoročně přivítá až 140 tanečních choreografií nejrůznějších tanečních stylů.

Zúčastňují se skupiny ze Zlínského kraje i mimozlínské, pravidelně přijíždějí také přátelé ze Slovenska. Všichni, kdo někdy zkusili uspořádat tento typ akce, moc dobře vědí, že pokud chtějí uspokojit všechny požadavky soutěžících, udržet standard a mít za sebou dobře odvedenou práci, nemají šanci se minimálně měsíc vyspat. Základní organizační tým to moc dobře ví, ale ani tak na akci nedá dopustit. 'Miminko DDM', tak TanceR Cupu říkají.

Postupem času však organizátoři zaznamenali mezi skupinami rostoucí rivalitu, která kazila dříve příjemnou atmosféru. Zrodil se další nápad. "Pojďme uspořádat taneční maraton. Zkrátka workshop, kde dáme šanci projevit se bez hodnocení porotců." A bylo to.

Vznikl Taneční maraton (workshop), na kterém lektorují známé zlínské tanečnice. Zúčastnit se mohou mládežníci a dospělí, začínající i pokročilí. Cílem je načerpat novou energii, inspiraci, uvolnit se v taneční komunitě bez hodnocení porotců. První ročník proběhl minulý rok a druhý se blíží.

Na obě akce jsou zváni všichni příznivci tance. Taneční soutěž TanceR Cup proběhne 28. března 2020 ve sportovní hale Datart ve Zlíně a zajímavá je i pro netanečníky. Pestrost, dynamika a energie, kterou tanečníci na parketu předvádějí, osloví každého.

Taneční maraton se uskuteční 22. února 2020 v Masters of Rock Café na Čepkově ve Zlíně. Představí se šest lektorek různých tanečních stylů (proto workshop) v hodinových blocích za sebou (proto maraton). Nestyďte se, připojte se. Budeme se těšit,

Iva Vladíková a tým složený z Petry, Markéty, Karolíny, Marcely a Rustyho