Celý nápad se zrodil loni na podzim a iniciativa vzešla přímo z Domova pro seniory. Záměr vrátit tradici stavění Máje do „Dědiny“ podpořil nově vzniklý Nadační fond Pramen Luhačovice, a tak se začala plánovat velká akce nejen pro Domov, ale celé široké okolí.

Bohužel pandemie koronaviru nás donutila slevit z plánů a Májku jsme tedy postavili pouze komorně a za dodržení všech nutných opatření. I tak z ní máme obrovskou radost a doufáme, že potěšila také naše milé sousedy.

Věříme, že dvanáct metrů vysoká Májka, která nyní stojí u naší budovy, bude symbolem naděje, že se naše životy brzy postupně vrátí zpět do normálu a budeme se opět moci setkávat při podobných příležitostech. Snad příští rok bude stavění Máje doprovázeno slavností s hudbou a občerstvením, ale hlavně účastí všech, kteří si budou chtít tuto tradici v Luhačovicích opět připomínat.

Děkujeme Nadačnímu fondu Pramen Luhačovice za finanční podporu, ze které byla hrazena výzdoba Májky a také technické zabezpečení. Neméně děkujeme celému týmu „stavěčů“ ze Sboru dobrovolných hasičů Luhačovice a panu náčelníkovi Michalu Kubelovi a Aloisi Obadalovi za nádhernou Májku.

Adéla Vitteková, instruktor sociální péče DS Luhačovice