Kudlovské ateliéry jsou místem, které v roce 1936 založil na zelené louce Jan Baťa pro potřebu reklamy své firmy. Původně stál osamoceně a nazván byl Stodolou. Na loukách kolem se pásly krávy a z místa byl krásný výhled na Zlín a přilehlé vesnice.

Filmové skvosty zde točil Karel Zeman, stále moderní je Cesta do pravěku či Baron Prášil, Vynález zkázy. Hermína Týrlová zde oživila vlnu a vznikly Vlněné pohádky či Uzel na kapesníku, Míček Flíček, Ferda Mravenec, Vzpoura hraček, Zlatovláska, Ztracená panenka a mnoho dalších animovaných pohádek. V reklamě zde začínal také oskarový režisér Elmar Klos. Mezi známé osobnosti patří také Alexander Hackenschmied, Zdeněk Liška, Josef Pinkava, Filip Renč. Zlín hostil i známé hvězdy filmového plátna - Oldřicha Nového, Adinu Mandlovou, Natašu Golovou a v neposlední řadě spoustu současných hereček a herců třeba z rodinného seriálu Ranč U Zelené sedmy. Tvořil se zde oblíbený seriál Pat a Mat nebo Krysáci.

A tak na jedno dopoledne se i tým studentů stal filmovým štábem. V součinnosti s profesionály, režisérem a kameramanem, ve vybaveném trikovém studiu si zkusili ovládat filmovou techniku v různých rolích. Stali se z nich scénáristé, kameramani, režiséři, animátoři, herci, klapky, osvětlovači, střihači. Vyzkoušeli si tvorbu filmových triků, trikových záběrů a vytvořili film s použitím různých technik a přístupů. Film se povedl, atmosféra na „placu“ byla kreativní, kamarádská.

Soňa Zabloudilová, Gymnázium Valašské Klobouky