Naše družstvo se sice muselo obejít bez dvou hráček základní sestavy, což ale na druhou stranu umožnilo vyzkoušet ve hře i dívky, které se jinak do zápasů moc nedostanou. Už první zápas s Kroměříží ukázal, že rozhodně nepůjde o nudnou podívanou. Každé z družstev získalo po jednom setu, takže se rozhodovalo v tie-breaku. Ten bojovností urvala naše děvčata a slavila první výhru.

V dalším zápase nastoupila proti dívkám z Valašského Meziříčí. I zde se hrály tři sety a ten rozhodující bohužel získaly dívky v Valmezu. Chuť jsme si ovšem spravili v zápase se Vsetínem, který jsme porazili bez ztráty setu, tedy 2:0. A nakonec nás čekal soupeř nejtěžší, tedy alespoň podle názoru našich děvčat, a sice Uherské Hradiště.

Tamní volejbalový klub s mládeží pracuje velmi zodpovědně a kvalitně a snad proto s nimi naše děvčata na turnaji ještě nevyhrála. Nasadili jsme proto nejsilnější "pohárovou" sestavu a vyplatilo se. Ve vyhecovaném zápase a za mohutného povzbuzování fanoušků obou týmů jsme soupeřky udolali opět ve třech setech a mohli jsme si tak odškrtnout úspěšnou generálku na hradecké pohárové vystoupení. Věříme, že i tam předvedou naše svěřenkyně kvalitní volejbal.


Jiří Surý