Tento pátek a sobotu oživí v Březnici tradici promítání filmů. Dříve zde zdejší sokoli pravidelně během roku pořádali projekci filmů. „Tato tradice je už bohužel minulostí," poznamenal místní starosta Josef Hutěčka.

Pamatuje si ji jako školou povinný návštěvník. Rádi v hojném počtu chodili na aktuální novinky, nicméně již více než 30 let u nich kino nefunguje. Proto také obec obratem zareagovala na nabídku zkusit v Březnici letní promítání. „Během nouzového stavu jsme museli zrušit spoustu naplánovaných sportovních a kulturních akcí (např. dětský den, koncert Michala Ambrože a Hudby Praha, Rockový festival piva, autobusový zájezd pro občany, divadelní představení březnického souboru AIDS, pálení čarodějnic, hudební odpoledne pro seniory, stavění a kácení máje, košt slivovice, cestovatelské přednášky, noc s Andersenem …) a jako malou náhradu chceme všechny zdarma pozvat na dvě filmové projekce," uvedl Hutěčka.

V pátek 10. července byl vybrán rodinný film Cesta za živou vodou a v sobotu 11. července úspěšná česká komedie Vlastníci. Místo konání je areál sokolovny Březnice, kde je ideální zázemí pro návštěvníky a současně v případě nepříznivého počasí možnost přesunout projekci do vnitřních prostor.

Další novou akcí, na kterou v letošním roce chtějí v Březnici pozvat nejenom své občany, je večerní astronomické pozorování oblohy s odborným výkladem. To se bude konat ve Sportovním a kulturním areálu – v úterý 25. srpna od 20 hodin ve spolupráci s hvězdárnou Valašské Meziří. 

Josef Hutěčka, starosta Březnice