„Je tu princezna, kterou děti musejí vysvobodit od draka, máme tu vodníka hned se třemi stanovištěmi – chytají se rybičky, z rybníka tahají kapři a vodníkovi se pomáhají sesbírat dušičky. Je tu taky kouzelník Pokustón, kterému děti musejí házet děti balónky do klobouku, čarodějnici zas pomáhají po proběhnutí dráhy sbírat červy na kouzelný lektvar. Víle Vodněně na dalším ze stanovišť nasbírají z louky kapičky rosy," popsala Kovaříková. Sama oděna jako pohádková včelka Mája u vstupu na akci dětem rozdávala kartičky, kam se potvrzovalo splnění úkolů. Za vyplněnou kartičku pak kluci a holky získali odměny – například magnetky, placky, nebo dětský časopis.

Akci si pochvalovala mimo jiné i Stanislava Mrázová, maminka, která sem přivedla své dvě ratolesti – Lucinku a Tomáška.

"Jsme z Turnova a doprovázím tu děti už poněkolikáté na pobytu na léčebně Miramonti. Na akce s DDM Luhačovice jsme už zašli v minulosti a vždycky se nám líbilo, jak hezky je měli připravené," nadšeně zhodnotila paní Mrázová. Všechny děti si program viditelně užívaly a plnění úkolů jim šlo jedna báseň. A co zaujalo na akci nejvíc malého Tomáška?

„Asi jak jsem pro vodníka chytal rybičky," svěřil se chlapec. Každý si akci užil po svém a i v teplotách kolem třicítky bylo příjemně, protože na stanovištích i při přechodu mezi nimi si lidé částečně mohli užít stínu košatých stromů. A kdo měl žízeň a nevzal si s sebou pití, snadno se mohl osvěžit díky chladivé vodě minerálního pramene Aloiska.

Nikola Synek