Od 10 hodin dopoledne začaly hrát na 6 stolech všechny věkové kategorie. Dětí se tentokrát přihlásilo 11, a to díky početné skupině z obce Lubná. Mužů bylo 24, žen pět a seniorů 12. Jednotlivé zápasy byly kvalitní a vyrovnané. Obzvláště o třetí a první místo v kategorii mužů.

Pepa Chlud z Kvasic odpověděl na můj dotaz, proč se mu nepodařilo vybojovat třetí místo: „Nevím, opravdu nevím,“ krčil rameny. „Snad mi chybělo štěstí,“ dodal. Ze zápasu odchází s úsměvem a prohru bere sportovně. Na dodržování pravidel dohlížel, tak jako každý rok, Aleš Judas z Kvasic. Za vedení obce Tlumačov přišel hráčky a hráče pozdravit místostarosta Rajmund Huráň. Nejdříve ukončily boje děti, pak ženy. Výsledky ve skupině seniorů byly známi kolem 17 hodiny, u mužů o dvě hodiny později.

Atmosféra byla vynikající, hráči se dokázali navzájem povzbuzovat a vyhecovat k nejlepším výkonům. Jménem pořadatelů děkuji všem, kteří se na přípravě a hladkém průběhu turnaje podíleli. Nikdo nebyl zraněn, hrálo se v duchu fair play, ceny byly rozdány, co víc si přát? Snad jen dodat: „Za rok na značkách“.

Renáta Nelešovská