"Férovou snídani jsme spojili také s kognitivním tréninkem. Pro účastníky snídaně jsme si připravili program v podobě pracovních listů s tématikou kávy. Soubor k procvičování paměti si mohou zájemci stáhnout na webu www.bavsen.cz." uvedla organizátorka dotekové férové snídaně.

Akce se koná vždy druhou květnovou sobotu na Světový den pro fair trade, který je věnován spravedlivému obchodu. Pěstitelé ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky si mohou vlastní prací vydělat na důstojný život a za své plodiny dostávají odpovídající odměnu.

Na polích a plantážích tak nemusejí pracovat jejich děti a pěstování může být šetrné k přírodě. Pěstitelé musí kromě dlouhodobě nízkých výkupních a z toho plynoucí chudoby čelit také dopadům klimatické změny. Ty popisuje kolumbijská pěstitelka kávy Luz Marina Reigoza z družstva COOAGRONEVADA: “Zima u nás už nepřichází jako dříve, počasí je nepředvídatelné. Někdy vůbec neprší, jindy zase dlouho nepřichází zima. Má to na nás dopady, ovlivňuje to sklizeň kávy.”

Fairtradové výrobky jsou stále dostupnější. V roce 2021 se u nás prodalo o téměř dvě třetiny více fairtradového kakaa oproti předchozímu roku. Fairtradový příplatek za zboží prodané v ČR, tedy peníze navíc, které pěstitelé vynakládají na rozvoj komunit a zlepšení efektivity pěstování, vzrostl o více než o třetinu na 37 milionů Kč.

„Rostoucí prodeje znamenají větší podporu pro pěstitele,” vysvětluje Lubomír Kadaně, ředitel Fairtrade Česko a Slovensko

Veronika Malinová