Nicméně situace se může nečekaně změnit, takže pokud plánujete návštěvu muzea, sledujte prosím naše facebookové i webové stránky.  

V pondělí 30. března 2020 bude probíhat v Muzeu jihovýchodní Moravy už 5. ročník krajského kola Geologické olympiády. Soutěž ve znalostech geologických disciplín je určená žákům ZŠ a SŠ. Jejím cílem je napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.

Úspěšní řešitelé školního a okresního kola tak budou moci osobně prověřit a porovnat své vědomosti v oboru geologie. Registrace soutěžících bude probíhat už od 8.30 hodin. V 9 hodin bude Geologická olympiáda zahájena. Kromě písemné a poznávací části je pro soutěžící a doprovod přichystán doprovodný program ve výstavě „Příběh železa“. Za celý tým organizátorů Geologické olympiády věříme, že spolu s námi strávíte příjemný den. Hlavním pořadatelem olympiády je Masarykova univerzita v Brně. Soutěž podpořil Zlínský kraj, oddělení mládeže, sportu a rozvoje lidských zdrojů.

Silvie Lečíková, Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně