Almanach s názvem „30 TVÁŘÍ NADĚJĚ“ shromažďuje třicet ohlédnutí za třiceti roky NADĚJE v Nedašově a nabízí příspěvky od různých osobností a také od klientů domova.

V prvním oddíle se dozvíme o dějinách domova od Aleše Naňáka, dále následuje příspěvek od prvního porevolučního českého premiéra Petra Pitharta, příspěvek o vzniku Naděje v Nedašově nám zaslal také její spoluzakladatel Ilja Hradecký, o své cestě od starosty k řediteli píše František Švach, o své zkušenosti nám zaslala příspěvek také paní Věra Luxová (vdova po Josefu Luxovi), také současný ústřední ředitel z Prahy Jan Vaněček, a přispěla také budovatelka naší pobočky Eva Ludvíčková a náš významný dobrodinec Tomáš Lyžbicki.

V dalším oddíle následují velmi silné příběhy našich klientů a také spolupracovníků. Můžeme jmenovat Noru Střelcovou, Antonína Naňáka, Jolanu Fojtíkovou, Boženku Bařinkovou, Františku Juřenčákovou, Marii Bukovčanovou, Františka Mikše, Ivanu Matúšů, paní Marii, Ludmilu Ptáčkovou, pana Josefa, Olgu Brzoskovou, Marii Lysáčkovou, Ludmilu Chupíkovou, Petra Bůčka, Jiřího Vítka.

Do závěrečného oddílu nám přispěli senátor Jiří Čunek, historik Tomáš Petráček, odborník na etiku Jan Czudek, biblista Stanislav Pacner, misionář a bývalý farář v Nedašově Marek Kurzyński a arcibiskup a nový primas český Jan Graubner. Kniha vyšla v nákladu 550 kusů a chceme s ní vyjádřit poděkování za roky krásného přijetí v tomto regionu a spolupráce. Za tuto dobu se u nás vystřídalo více než půltisíce klientů a stovky zaměstnanců. Naše práce a služba se dotkla velkého množství osob a rodin v našem regionu a nebo jejich příbuzných.

Rozhodli jsme se, že knihu jako poděkování věnujeme rodinám v Nedašově a zároveň jako projev vstřícnosti k charitativnímu a misijnímu dílu, které náš domov koná. Velmi si vážíme i šíření dobré pověsti o nás, a také za osobní a přátelské vztahy v jakékoliv situaci. Pokud se vám tento almanach dostane do rukou, přijměte ho nebo čtěte jako projev naděje, kterou všichni potřebujeme.

Také si budeme velmi vážit, pokud nás budete podporovat v našich rozvojových záměrech. Pokud byste i zvažovali zaslat nám příspěvek, tak si dovolujeme požádat uvádět u účtu 1404139329/0800 variabilní symbol 161. Pokud chcete almanach získat do osobního vlastnictví, tak se po telefonické domluvě můžete stavit u nás a rádi se o něj podělíme.

Petr Žůrek, ředitel pobočky