Další pondělí a úterý, kdy je ještě oficiálně školní rok, dostali žáci ředitelské volno. Tak je tomu na řadě základních škol v regionu, ale v té luhačovické pro to mají o důvod více. "Ve škole probíhají stavební úpravy a za této situace nebylo vhodné na další dva dny děti do školy volat," nastínil Lebloch. 

Protože se letos kvůli koronavirové hrozbě učilo částečně "na dálku" a i pokyny ministerstva hovořily o tom, že se má klasifikovat s přihlédnutím k dění uplynulých měsíců, vysvědčení se oproti těm v pololetí rozhodně nezhoršila. "Ve velké míře je zachována tato známka i na konci roku, u mnohých se ale zlepšila, protože opravdu aktivně pracovali i na dálku z domu," dodal Lebloch.

Letos se i díky shovívavějšímu hodnocení tak neobjevili žádní propadlíci ani adepti na opravné zkoušky. Všechny děti se tak mohou těšit po vysvědčení na příjemné prázdniny. Někteří žáci si ovšem i letos zasloužili mimořádnou odměnu. Například ti, kteří přispěli významnou měrou k dalšímu vítězství školy ve Valašské sportorní lize, nebo skvělá vítězka Biologické olympiády. Desítku nejlepších žáků přijal a osobně jim poděkoval v posledním školním týdnu starosta Marian Ležák. 

Uplynulý školní rok, který byl v pravdě mimořádný, byl zároveň poslední ve funkci pro dosavadního ředitele Leblocha. V této funkci končí, protože vypršelo jeho druhé funkční období a opozici ve vedení školy se už neucházel. Za jeho dlouholetou skvělou práci ve vedení školy mu poděkovalo vedení města na červnovém jednání zastupitelstva, jehož je také členem. 

Nikola Synek