Závod se podařilo úspěšně zorganizovat s počtem 299 přihlášených běžců. Mezi muži se na prvním místě umístil Navrátil Tomáš (AK Kroměříž) a mezi ženami Svobodová Tereza (Titan Trilife). Na výběr bylo klasicky ze dvou tratí – 5 km a 10 km, pro děti byl připravený překážkový běh, kterým provázeli Mikuláši, čerti a andělé. Pro celou rodinu byl připravený bohatý doprovodný program.

Slušovická mikulášská Rally uzavřela sezónu.
FOTO: Nervy, adrenalin, rychlá auta. Mikuláš Rally 2022 ovládla Slušovice

Celkem se pro Nadační fond dětské onkologie Krtek podařilo vybrat 216 000 Kč - 100 000 korunami se podílel spoluorganizátor Mikulášského běhu s Cyrilem pro Krtka rodinná firma Krajči plus, na startovném a od sponzorů se vybralo 116 000 Kč. Další peníze přispěli účastníci do zapečetěné kasičky NFDO Krtek.

Běžecký závod už po třicáté páté organizoval běžecký spolek Běhy Zlín. V roce 2018 se do organizace závodu zapojila rodinná firma Krajči plus, výrobce tradičních Cyrilových brambůrků, která se stala spoluorganizátorem závodu a udělala z něj benefiční závod na pomoc onkologicky nemocným dětem – Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka.

„Chtěli bychom tímto poděkovat spolku Běhy Zlín, všem sponzorům a také dobrovolníkům, že nám pomohli uspořádat tento závod a že nám pomáhají přispět na NFDO Krtek,“ uvedl Tomáš Krajči.

Mikulášský běh s Cyrilem pro Krtka opět potvrdil, že jde o druhou největší běžeckou akci ve Zlíně.

Alžběta Kubišová

Krása centra Brna v adventním období.
Vánoční šalina, trhy i zářící strom. Pokochejte se krásou adventního Brna
Žáci navštívili expozici „Velká Morava“ v pravěku v muzeu ve Starém Městě.
Děti ze Žlutavy vyrazily poznávat dávnou historii, vyráběly i pravěký náhrdelník