V listopadu roku 2019 převzala umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová speciální ocenění v japonském Tokiu na KINEKO International Children´s Film Festivalu. KINEKO HONORARY AWARD udělují organizátoři zdejšího festivalu organizacím nebo osobám, které výrazně přispívají k rozvoji  kinematografie pro děti a mládež. Vloni tuto cenu získal právě zlínský filmový festival. Ten má ve světě opravdu prestižní jméno. Důkazem jsou četná pozvání do porot mezinárodních festivalů a také každoroční početné sešlosti zahraničních festivalových zástupců ve Zlíně.

ZFF je členem asociace ECFA (European Children´s Film Association) už několik let. Zasedání komise, které je Markéta Pášmová členkou, probíhá často na našem festivalu. Filmový program představuje nejnovější tvorbu v dětské a mládežnické kinematografii, v porotách zasedají významné osobnosti tohoto
filmového žánru a nedávno přidružená odborná sekce Film Industry láká do Zlína čím dál více filmových profesionálů z České republiky i ze zahraničí.

Zlín Film Festival se letos bude konat od 4. do 10. září. 

Kateřina Martykánová, Zlín Film Festival