Po dvou měsících testování, zkoumání a porovnávání je rozhodnuto. Vítězem čtvrtého ročníku ankety Auto mého srdce se s největším počtem jedniček na vysvědčení stal Mercedes-Benz GLC. Porotkyně nadchnul zejména tím, že nemá žádné slabé místo a exceluje ve všech disciplínách - ať už jde o komfort, dynamiku, technologie nebo design. Zároveň se členky poroty shodly na tom, že do finále se letos dostali samí zajímaví kandidáti a zvolit jen jednoho je stálo hodně rozhodování.   

„Určit vítěze pro mě letos bylo extrémně obtížné, neboť škála byla velmi rozmanitá,” komentovala letošní ročník ankety moderátorka Tereza Tobiášová, jedna ze členek poroty. „Neváhala jsem mezi dvěma kandidáty, jak to obvykle bývá, ale opravdu jsem nevěděla. Každé auto ve finálové sedmičce bylo něčím skvělé a zajímavé.”

Připomeňme si, že do finále se letos kvůli shodnému počtu hlasů dostalo nikoli obvyklých pět, ale rovnou sedm finalistů. Byla to retro elektrická dodávka Volkswagen ID. Buzz, sexy italský crossover Alfa Romeo Tonale, dostupná rodinná Dacia Jogger, dvojice prémiových SUV Mercedes-Benz GLC a BMW X1, elektrická Škoda Enyaq Coupé a luxusní koráb Range Rover. Těchto sedm modelů porota hodnotila podle kritérií jako praktičnost, design, jízdní vlastnosti, prostornost, bezpečnost, technologie a vstřícnost k dětem. Všechny finalisty si můžete prohlédnout v galerii.

„Vítězství v jedinečné anketě Auto mého srdce si mimořádně vážíme,” reagoval na vyhlášení Josef Hlávka, PR manažer automobilky Mercedes-Benz. „Ženy jako Mercédès Jellinek nebo Bertha Benz jsou klíčovou součástí úspěšného příběhu značky Mercedes-Benz a samých počátků automobilismu. Individuálnímu pohledu žen na mobilitu věnujeme patřičnou pozornost i prostřednictvím iniciativy She’s Mercedes. Mercedes-Benz GLC nastavuje nová měřítka, ztělesňuje moderní luxus ve všech detailech a má veškeré předpoklady navázat na svého úspěšného předchůdce. V létě bude nabídka rozšířena o model GLC kupé, které elegantní SUV doplní ještě dynamičtějšími proporcemi.“

Na stručné shrnutí volby se podívejte na videu:

| Video: Youtube

Skleněnou cenu pro absolutního vítěze ankety si převzala Ioana Lemnaru, vedoucí prodeje Mercedes-Benz pro Střední a Východní Evropu, na slavnostním vyhlášení. To proběhlo v rámci doprovodného programu pro ženy na největším českém kosmetickém veletrhu FOR BEAUTY v pražských Letňanech.