„Na co jsou pak pravidelné testy nás všech, když sama ředitelka nedodržuje vládní nařízení a ohrožuje všechny zaměstnance i klienty domova? Přitom nás ředitelka postihovala za špatně nasazenou roušku,“ informovali zaměstnanci domova v dopise krajským radním. Redakce Deníku Rovnost má dopis k dispozici.

Radní pro sociální oblast Jana Leitnerová nyní považuje situaci za vyřešenou. „Ředitelka přislíbila rezignaci. Postoupili jsme případ na hygienu. Kraj zatím nemá oficiální vyjádření, k čemu tam konkrétně došlo,“ poznamenala.

Deník Rovnost oslovil i ředitelku Vedralovou, ta ale odkázala na krajského mluvčího Michala Cagalu. „Ředitelka si je dle svých slov vědoma svého pochybení, když v době karantény navštívila svoji kancelář, i když současně tvrdí, že nikoho neohrozila. Radní pro sociální oblast Jana Leitnerová ji bezprostředně vyzvala k rezignaci a ona tuto výzvu akceptovala," oznámil Cagala.

Nynější koronavirová situace není jediná, která zaměstnancům domova vadí. Podle dopisu její chování vůči podřízeným hraničí mnohdy až se šikanou. „Spousta z nás je už v pracovní neschopnosti ze zdravotních důvodů pramenících z přetížení a další část zvažuje, zda nezměnit práci nebo odejít do důchodu i přesto, že nás práce dříve naplňovala,“ napsali zaměstnanci zařízení.

Ředitelka povede domov do konce ledna. „Odbor už řeší zástup. K omezení péče nedojde,“ doplnila Leitnerová.