Pavol Kikloš, sedící na zadním sedadle, zemřel, řidič a spolujezdkyně utrpěli zranění. Viník se dvěma promile alkoholu v krvi vyvázl prakticky bez zranění. Obžalované hrozí několikaleté vězení.

Soud na čtvrtek předvolal znalce – soudní lékařky, které se vyjadřovaly ke zraněním policistů a příčině smrti Pavola Kikloše. Svůj posudek budou muset doplnit. Z jednání se omluvili další dva soudní znalci. Ve čtvrtek vypovídali i svědci, kteří byli na místě nehody. Uvedli, že řidičce pomáhali z vozidla. Byla sice bez zranění, nechtěla však vystoupit.

Obžalovaná již při minulém hlavním líčení prohlásila, že si na samotnou jízdu ani následnou havárii nepamatuje.

„Nevzpomínám si,“ uvedla. Prý se probrala až ve chvíli, kdy nad ní stál policista. Soudu popsala, že se toho dne pohádala s manželem, vypila větší množství alkoholu a poté nasedla do vozidla.

Tuto verzi ve čtvrtek u soudu potvrdil i její manžel s tím, že po hádce dal ženě dvě facky. Když poté kouřil na balkonu, zaregistroval, jak nasedla do vozu. Vzápětí se v dalším autě vydal za ní. Řidička cestou způsobila drobnou nehodu, od níž ujela. Pak následoval tragický náraz do vozu ostravských policistů.

Hlavní líčení bude pokračovat 8. dubna.