V dalším díle pravidelného podcastu Evropa pro Čechy s evropským editorem Deníku Lubošem Palatou se podíváme do Berlína, kde si na velvyslanectví České republiky promluvíme s velvyslancem České republiky v Německu a velkým znalcem Spolkové republiky Tomášem Kafkou.

Zaměříme se nejen na Německo, česko-německé vztahy, ale i na fungování Spolkové republiky, nejvlivnějšího státu Evropské unie uvnitř evropské sedmadvacítky.

Jak na Německo dopadla a dopadá válka na Ukrajině, co to změnilo na postojích Němců ke Green Dealu? Bylo chybou snažit se obchodovat s Ruskem a udržovat tak s ním přátelské vztahy? Jak si dnes v německém chápání stojí Česká republika a daří se nám využívat všechny možnosti, které nám nejlepší vztahy s Německem v historii dávají?

O tom a o mnohém dalším bude dnešní díl podcastu Evropa pro Čechy. Podcast vysíláme už třetí rok každou středu, většinou vás jím provází Luboš Palata, evropský editor Deníku, z cest do Štrasburku se občas připojuje i Marcel Moržol, specialista Deníku na fondy Evropské unie.

Evropa pro Čechy | Video: Deník/Luboš Palata