Lvice nejprve porazily brněnský celek Shooters Beta 5:1.

,,Zápas probíhal podle očekávání. My jsme v něm diktovali tempo hry a ve 12. minutě jsme si vytvořili dvoubrankový náskok. Ve druhé části jsme však polevili v nasazení a přizpůsobili jsme se hře Brňaček. Ty také v 19. minutě daly gól na 3:1. Poté jsme chvíli hráli v útlumu a pevnou hostující obranu se nám podařilo opět pokořit až ve třetí třetině. A trefy Kláry Machů a Emmy Sýkorové definitivně pojistily naši výhru,“ informuje Daniel Soukup, trenér Zlína.

V následujícím utkání zlínský tým prohrál s Uherským Brodem 0:4.

,,Souboj s favorizovanými Broďankami měl podstatně lepší úroveň. Tomu pomohla i slušně zaplněná hala. Soupeřky, které druholigové duely tradičně hrávají s menším počtem hráček, vsadily na vyčkávací taktiku. Nechaly nás hrát a tvořit hru. Bohužel se nám nedařilo proměňovat šance. Ovšem také hosté si vypracovali několik slibných příležitostí. Dlouho nás však držela gólmanka Vendula Skřivánková,“ upozornil Soukup.

Ten věděl, že v zápase bude důležité, kdo vstřelí první branku.

,,To se povedlo Uherskému Brodu. V pětadvacáté minutě skórovala Polášková a o jednačtyřicet sekund později Barbora Sedláčková. Na začátku třetí třetiny jsme inkasovali znovu z florbalky Barbory Sedláčkové potřetí a tato branka nás psychicky položila. Ani velká snaha ve hře v šesti, ve které jsme dostali čtvrtý gól, nám ke korekci skóre nepomohla,“ konstatoval Daniel Soukup.

,, Tři body, tak získal podstatně zkušenější soupeř,“ uznal ovšem zlínský kouč.

V tabulce je po neúplném 16. kole Uherský Brod na prvním místě, Lvicím ze Zlína patří třetí příčka a Hluk je pátý.

Další zápasy v 6 skupině 2. ligy se budou hrát v neděli 6. února v Brně ve sportovní hale SportPoint.