NÁRODNÍ LIGA

HLUKU SE PROTI OSTRAVSKÉ LETCE NEPOVEDLA TŘETÍ TŘETINA

Hluk – V 18. kole Národní ligy se florbalistům Hluku nedařilo. Slovácký tým na domácí ploše podlehl Letce Ostrava 5:10.

,,Se třetím týmem soutěže jsme se dvě třetiny drželi. Ještě ve čtyřiačtyřicáté minutě jsme prohrávali pouze 5:6. Ve zbytku zápasu se ale projevila větší florbalová kvalita Severomoravanů. Ti dokázali využít okének v naší obraně. K bodům jsme proto byli daleko,“ nebylo po utkání příliš do řeči hrajícímu trenérovi Hlučanů Martinovi Tuhému.

Výsledek 18. kola:

HLUK – LETKA OSTRAVA 5:10 (3:3, 2:3, 0:4)

Branky Hluku: Janča 2, Olbert 2, Miroslav Tichopádek.

Hluk: Podškubka (Ctibor Tichopádek) – Holý, Olbert, Janča, Pavel Krchňáček, Hubáček, Štěrba, Jílek, Martin Krchňáček, Miroslav Tichopádek, Holý, Cileček, Tuhý.

1. LIGA ŽEN

VSETÍN SI PO PROHŘE V HRADCI KRÁLOVÉ SPRAVIL NÁLADU VÝHROU V JIHLAVĚ

Vsetín – Dva rozdílné zápasy o víkendu odehrály prvoligové florbalistky Vsetína.

V sobotu Valašky prohrály v Hradci Králové 2:5. ,,Povedla se nám první třetina. Po ní jsme po gólech Seevaldové a Strnadové vedli 2:0. Také ve zbytku střetnutí naše hodně oslabená sestava s výbornou brankářkou Ištvánkovou bojovala a snažila se o co nejlepší výsledek. S přibývajícími minutami nám však docházely síly a Východočešky toho využily k obratu ve skóre,“ konstatoval hostující kouč Vít Zgarba.

V neděli Vsetín vyhrál v Jihlavě 3:2. ,,Na půdě předposledního celku tabulky jsme podali ospalý výkon. Po celý průběh utkání jsme se nemohli dostat do tempa. Proto jsme rádi, že jsme si z Vysočiny díky vítězné trefě Mariky Marečkové odvezli tři body,“ přiznal Vít Zgarba.

Výsledky 18. a 19. kola:

HRADEC KRÁLOVÉ – VSETÍN 5:2 (0:2, 3:0, 2:0)

Branky Vsetína: Seevaldová, Strnadová.

JIHLAVA – VSETÍN 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky Vsetína: Kateřina Sedláčková, Goláňová, Marečková.

Vsetín: Ištvánková – Mandíková, Goláňová, Šobáňová, Marečková, Kateřina Sedláčková, Seevaldová, Ježová, Strnadová, Dědková, Urbášková.

DIVIZE MUŽŮ

ZLÍN VYBOJOVAL PROTI HANÁKŮM Z PROSTĚJOVA A PŘEROVA ŠEST BODŮ

Region – Dvě cenné divizní výhry si o víkendu zaknihovali florbalisté Zlína Lions.

V sobotu zlínský tým zvítězil v Prostějově 6:2. ,,Hanáci byli agresivní v napadání naší rozehrávky. Nicméně my jsme se na ně dobře připravili. Navíc se nám dařilo proměňovat šance,“ radoval se ze skalpu pátého celku soutěže první muž hostující lavičky Miroslav Kořének.

V neděli Zlín na domácí palubovce porazil Přerov 4:2. ,,První třetinu jsme se nemohli dostat do tempa. Od druhé části už jsme zrychlili hru. Měli jsme také štěstí v koncovce,“ uznal Kořének.

Výsledky 19. a 20. kola:

PROSTĚJOV – ZLÍN LIONS 2:6 (0:2, 1:1, 1:3)

Branky Zlína: Balusek 2, Janeček 2, Michael Kořének, Kelíšek.

ZLÍN – PŘEROV 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)

Branky Zlína: Kelíšek 3, Štěpánek.

Zlín: Bobál, Jaroslav Bartík – Štěpánek, Michael Kořének, Balusek, Kelíšek, Chalabala, Janeček, Michal Baroň, Horník, Lovecký, Svoboda, Žáček, Kořený, Vondřejc, Kundrata.

POZVÁNKA NA LIGU VETERÁNŮ

V HOLEŠOVĚ SE BUDE V NEDĚLI HRÁT LIGA VETERÁNŮ. HANÁCI BUDOU O BODY BOJOVAT VE TŘECH ZÁPASECH

Holešov – V neděli 9. února se bude v Holešově hrát florbalová Liga veteránů. V ní se ve sportovní hale ve Smetanových sadech holešovské mužstvo představí ve třech zápasech.

Už v 9 hodin Hanáci vyzvou celek FbC Aligators. ,,Pokud se v tomto souboji dostaneme brzy do vedení, tak Aligátory porazíme,“ věří svému týmu domácí útočník Václav Nuhlíček.

V 12.50 hodin se Holešov střetne s doposud neporaženým Hattrickem Brno. ,,Proti lídrovi nás musí podržet gólman Stoklásek. V partii s nejlepším celkem soutěže se také nesmíme nechávat zbytečně vylučovat. Hattrick má totiž velmi dobře sehrané přesilovky,“ uvědomuje si před zápasem dvou nejlepších kolektivů Ligy veteránů Nuhlíček.

Hned záhy v 14.20 hodin holešovský celek poměří síly s Hornetsem Brno. ,,Toto střetnutí bude rozhodovat důraz před brankou Brňanů. Proti třetímu týmu tabulky bychom se mohli prosazovat i ze standardních situací a střelbou z každé pozice,“ zná recept, jak překonat nevyzpytatelného soupeře Václav Nuhlíček.

PROGRAM LIGY VETERÁNÚ V HOLEŠOVĚ:

Neděle 9. února: Holešov – FbC Aligators (9), Hattrick Brno – Hornets Brno (10.10), FbC Aligators – Hornets Brno (11.20), Holešov – Hattrick Brno (12.50), Hornets Brno – Holešov (14.20).