„Statistiky ani nemusím moc sledovat, protože často mi nějaký kamarád dá vědět, jak na tom jsem, ale i já sám se občas podívám, jak se komu daří,“ přiznává jednadvacetiletý univerzál.

V české nejvyšší soutěži si drží průměr jedné vstřelené branky na zápas. V patnácti duelech celkem nasbíral pětatřiceti bodů. „Samozřejmě mě to překvapuje. Nečekal jsem, že se mi bude takto dařit. Vždyť jsem přišel jako obránce a nakonec hraji centra, což mi ale vyhovuje mnohem víc,“ uvedl.

I když Gašparík září, přehnané cíle nemá. Chce hlavně pomáhat mančaftu, dostat Pantery do play-ff. „Chci dát tolik branek, aby to stačilo na udržení desátého místa,“ říká s úsměvem.

Naposledy slovenský reprezentant exceloval proti Pardubicím. Poslednímu týmu nasázel pět branek, což se mu nikdy předtím nepovedlo. Až do víkendu mezi muži nezaznamenal ani hattrick, vždy se zasekl na dvou gólech. Teď přišla exploze, obrovské procitnutí.

„V tomto směru to byl nejpovedenější zápas kariéry,“ přitakává. „Snad jsem tuto smůlu konečně zlomil,“ věří.

Sedmnáctiletý florbalista Otrokovic Martin Ležatka se v pondělním zápase s Ostravou blýskl hattrickem.
Zvládl to i bez dvojčete. Martin Ležatka si připsal první hattrick v Superlize

Parádní představení ocenili nejen současní parťáci z Otrokovic, ale i kamarádi a bývalí spoluhráči. „Napsalo a gratulovalo mi hodně lidí ze Slovenska, Česka nebo i Švýcarska. Ohlasy byly jen pozitivní. Přece jenom ne každý den se stane, že někdo vstřelí v jednom utkání pět gólů,“ prohlásil.

Na zúčtování v kabině Panterů zatím nedošlo. Pokladník se připomene až později. „Šetřím si eura, abych to mohl na konci měsíce splatit,“ směje se.

Hlavně díky produktivnímu útočníkovi šly výkony Panterů nahoru. Tým vedený trenérem Karlem Ševčíkem bodoval v posledních třech domácích zápasech, díky rekordnímu triumfu 13:2 nad Pardubicemi drží desátou pozici, která znamená postup do předkola play-off.

„Po minulé sezoně nastala v kádru dost velká obměna hráčů. Přišel i nový trenér, takže chvilku trvalo, než si všechno sedne,“ říká. „Co se týká chemie v lajně nebo systémových věcí, myslím si, že jsme konečně už všichni pochopili, co od nás trenér chce,“ přidává.

I tak ale bude současnou pozici velmi těžké uhájit. Brno, Královské Vinohrady, Česká Lípa i Pardubice se rovněž chtějí do vyřazovacích bojů dostat, jenom bojovat o udržení v nejvyšší soutěži nikdo z nich nechce.

„Liga je velmi od sedmého až po čtrnácté místo velmi vyrovnaná. Každý může porazit každého, týmy se mohou okrást navzájem,“ míní.

Nyní má Superliga dlouhou přestávku. Do akce jdou reprezentanti, ve Finsku se totiž koná mistrovství světa. Na vrcholné akci se představí i Gašparík, který navlékne dres rodného Slovenska, kde působí coby asistent i kouč Ševčík. „Na šampionát se těším. Věřím, že něco uhrajeme,“ uvedl.

Odchovanec ATU Košice, který v minulosti hrával i fotbal, přišel do Otrokovic těsně před letošní sezonou ze Švýcarska. I když byl jeho přestup od začátku do konce velmi komplikovaný, nakonec se transfer podařilo zrealizovat.

„Jsem velmi rád, že jsem zakotvil právě v Otrokovicích. Přesvědčila mě moje role v týmu i podmínky, které mi klub nabídl,“ vysvětluje.

Slovenský florbalový reprezentant Jakub Grich po svém příchodu na Moravu potvrzuje pověst střelce.
Na vymýšlení nemám tolik času. Musím hrát rychle, ví nový Panter Grich

Zahraniční akvizice se na Zlínsko přestěhoval, v oddíle vede i žáky. Od ledna ale začne i normálně pracovat. S aklimatizací v novém prostředí problém neměl, v klubu i ve městě se zabydlel hned.

Jen mu chvíli trvalo, než si zvykl na spoluhráče, sžil se s jiným florbalem.

„Každá liga je jiná,“ připomíná. „Ve Švýcarsku je rozdíl hlavně ve fyzické hře a v rychlosti. Hraje tam více Švédů nebo i Finů, kteří zvyšují kvalitu hry,“ pokračuje.

Moc srovnávat ale nechce. V obou zemích jsou velké rozdíly mezi jednotlivými kluby. „Jde hlavně o to, za jaký tým hrajete. Někdo má více peněz, jiný méně.“

Obě soutěže navíc poznamenala pandemie koronaviru, takže ne všichni fanoušci se ženou do hlediště. „Dost lidí odradí, že musí být očkovaný nebo testovaný, ale já jsem velmi věčný za to, kolik lidí na nás v Otrokovicích chodí,“ dodává.