Panteři proti Bohemians inkasovali v závěrečných deset minutách čtyři branky a po divokém závěru v Praze vysoko prohráli 2:8. Odčinit nepříjemný debakl mohou už v úterý ve státní svátek, kdy doma hostí v derby Vítkovice.

Panteři to v neděli proti rozjetým Bohemians měli složité. Pražané měli od začátku utkání pevně v rukách, zápas kontrolovali. Skóre v 10. minutě otevřel Šimáně, který v zvládl efektní kličku směrem do brankoviště.

Ke druhému gólu soupeři pomohl otrokovický gólman Kohút. Dezorientovaný slovenský brankář si po jednoduchém nahození formana nešťastně srazil míček do vlastní brány.

Moravané se přes dobře bránícího protivníka do šancí moc nedostávali. I když v prostřední části zvýšili střeleckou aktivitu, brankář Michajlovič byl pozorný.

Jednadvacetiletý brankář otrokovických superligových florbalistů Adam Kohút.
Nová jednička Panterů: V budoucnu bych chtěl pracovat jako klinický psycholog

Bohemians navíc ve druhé třetině přidali třetí branku, dokonalou přihrávku Formana zužitkoval Petrák.

Poklidný zápas nabral v závěreční periodě grády. Divoká třetí třetina přinesla spoustu florbalové zábavy. Favorit sice soupeři odskočil na 4:0, ale hosté dokázali zásluhou Vykopala a Jurčíka snížit na rozdíl dvou branek.

Pražané ale komplikace nepřipustili. Nejprve se štěstím proměnil trestné střílení Forman, který odšpuntoval závěrečný gólový festival FbŠ.

Klokani v závěrečných dvou minutách nasázeli hostům další tři branky a nakonec poslaly Otrokovice domů s výpraskem 2:8.

Panteři tak po čtyřech kolech zůstávají na třech bodech. V týdnu je čekají dva zápasy. Už v úterý doma hostí Vítkovice, za týden v neděli jedou do Liberce.

Florbalová Livesport Superliga, 4. kolo -

FbŠ Bohemians - Navláčil Panthers Otrokovice 8:2 (2:0, 1:0, 5:2)

Branky a nahrávky: 10. Šimáně (Dobisík), 19. F. Forman, 21. Petrák (F. Forman), 44. Šimáně (Dobisík), 53. F. Forman (TS), 58. Buršík (Malič), 59. Čihák (Kratina), 60. F. Forman (Petrák) – 48. Vykopal (D. Ležatka), 49. Jurčík (Petřík). Rozhodčí: Sýkora, Dolanský. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 115. Střely na branku: 23:14.

Bohemians: Michajlovič (Hyršl) – Kuncman, Čihák, Ďopan, Pastor, Šimáně, Malič – Šebek, Dobisík, Petrák, Buršík, Bílek, Rod, Kratina, F. Forman, Růžek, Cabejšek.

Otrokovice: Kohút (Majrich) – Gašparík, D. Ležatka, Jurčík, Halama – Červenka, Hrabal, Nehila, M. Ležatka, Kvapil, Máček, Šťourač, Vykopal, Krčma, Petřík.