„Zápas bude stejný nebo podobný jako dnes. Nás spíše trápí dlouhá cesta. Snad do utkání vstoupíme dobře a popereme se o postup. Pod tlakem budou obě strany, bude to velký boj,“ tuší otrokovický kouč Lukáš Petřík.

V neděli vidělo nádherné drama Štěrkoviště, kde se radoval domácí tým, který dvakrát dotahoval náskok soupeře, aby nakonec výsledek otočil a náskok uhájil.

„Kluci hráli na hranici svých možností. V plném nasazení, sebeobětování. Smekám před nimi a děkuji jim, že tu sérii natáhli a že si to ještě zopakujeme na Kladně,“ prohlásil Petřík.

Zdroj: Mojmír Zapletal

Úvod ale patřil hostům, kteří šli do vedení v 8. minutě po trefě Pfaura. Za Otrokovice ještě v úvodní části srovnal kapitán Gál.

I druhá třetina byla vyrovnaná s šancemi na obou stranách. Nejprve brankáře Kohúta překonal Bohuslávek, na jehož branku reagoval domácí Martin Ležatka a bylo to 2:2.

Otrokovičtí florbalisté (bílé dresy) ve 3. semifinále první ligy podlehli doma Kladnu 2:5.
Panteři prospali s Kladnem první třetinu, ve třetím semifinále doma padli 2:5

Pak se prosadil Kubíček a Panteři poprvé v zápase vedli. Jenže ve 40. minutě Stůj srovnal na 3:3.

Rozhodující moment přišel na začátku závěrečné části, kdy skóroval Červenka a Moravané už těsný náskok uhájili.

„Udělali jsme o něco méně chyb než v sobotu. Podali jsme bojovaným soustředěný výkon. Na všech bylo patrné velké odhodlání zápas vyhrát,“ říká obránce Panterů Tomáš Sovják.

„Od začátku série slyšíme, že to bude o detailech a chybách. Kdo jich udělá víc nebo je potrestá, ten uspěje a vyhraje,“ myslí si.

Semifinále play-off 1. ligy
4. zápas: GOLDEA PANTHERS OTROKOVICE - KANONÝŘI KLADNO 4:3 (1:1, 2:2, 1:0), stav série: 2:2.
Branky: 10. Gál, 32. M. Ležatka, 35. Kubíček, 42. Červenka – 8. Pfaur, 25. Bohuslávek, 40. Stůj. Rozhodčí: Sojka, Černín. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:1. Diváci: 308.
Otrokovice: Kohút (Pujin) - Sovják, Kopecký, Kelemen, Kubíček - Gál, Vykopal, Červenka, Štourač J., Ležatka D., Ležatka M., Procházka, Štourač A., Šeďa, Hrtús, Kokeš, Brázdil.
Kladno: Janoušek (Ponomarev) - Bachmaier, Chroust Ta., Chroust To., Čika, Novák, Fojtík, Fišer, Janda, Procházka, Hübner, Spurný - Veselý, Kuchynka, Tomáše, Svačinka, Stůj, Pfaur.