Panteři odehráli v hlavním městě výborné střetnutí, favorita trápili od začátku do konce. Hostům pomohla rychlé trefa Vykopala hned v první minutě. Nejproduktivnější Panter bodoval v devíti z deseti letošních zápasů, naprázdno vyšel jen proti Black Angels ve druhém kole.

Sparta sice po trefě Kolstrunka skóre srovnala, ale vedení hostům vrátil ještě na konci první třetiny Grich.

„Čekali jsme na soupeřovy chyby, které i přišly. Pokud bychom po první třetině vedli 4:1 nebo 5:1, tak by se mnoho lidí nedivilo. Bohužel jsme z tolika šancí proměnili jenom dvě, což bylo málo,“ uvedl otrokovický trenér Karel Ševčík.

Panteři v prostřední části přečkali dvě oslabení, ale patnáct sekund před druhou přestávkou inkasovali gól na 2:2. Po přesném zásahu Zouzala se začínalo od začátku.

Pražané pak v úvodu závěrečné části výsledek otočili, když přesilovku využil Ujhelyi, ale Červenka vzápětí srovnal na 3:3.

Slovenský florbalový reprezentant Jakub Grich po svém příchodu na Moravu potvrzuje pověst střelce.
Na vymýšlení nemám tolik času. Musím hrát rychle, ví nový Panter Grich

Spartu přiblížil výhře deset minut před koncem Krbec. Moravané ale dál makali a tlačili se dopředu. K vyrovnání jim pomohl oddechový čas i závěrečná hra bez brankáře.

Zápas do prodloužení poslal náhozem z dálky Hrabal, jehož pokus skončil přímo pod horní tyč.

„Bohužel hloupými chybami jsme se dostali do problémů. Na konci utkání to bylo těžké, ale jsem rád, že jsme získali alespoň ten jeden bod,“ prohlásil Ševčík, který ocenil morálku i přístup mančaftu. „Už se v týmu rýsuje zdravé jádro. Na konci byl vidět drajv, chuť po vítězství,“ těší Ševčíka.

Bod navíc nakonec urvali domácí, když v 63. minutě rozhodl Prunert.

Panteři se na velice dobrý výkon i výsledek pokusí navázat ve čtvrtek doma proti Královským Vinohradům. Na Štěrkovišti se ve státní svátek začíná od osmnácti hodin.

Livesport Superliga, 10. kolo -

ACEMA Sparta Praha - Panthers Navláčil Otrokovice 5:4 po prodloužení (1:2, 1:0, 2:2 – 1:0)

Branky a nahrávky: 15. Kolstrunk (Kozák), 40. Zouzal (Křenek), 43. Ujhelyi (Zouzal), 50. M. Krbec (Matěj Čermák), 63. Pruner (M. Krbec) – 1. Vykopal, 20. Grich (Hrabal), 45. Červenka (Nehila), 60. Hrabal (Gašparík). Rozhodčí: Kropáček, Novák. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 220. Střely na branku: 19:22.
Sparta Praha: Martin Beneš (Hejna) – Bartoš, Garčar, Kozák, Marvánek, Zeman, Křenek, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Pažák, Kuchynka, Matěj Čermák, Kareš, M. Krbec, Hurt.
Otrokovice: Kohút (Steiger) – Gašparík, Kelemen, Jurčík, Halama, Maťcha, D. Ležatka – Červenka, Sovják, M. Ležatka, Hrabal, Nehila, Kvapil, Máček, Šťourač, Vykopal, Petřík, Grich.
Další výsledky: Chodov – Black Angels 7:8 po prodloužení (2:0, 1:4, 4:3 – 0:1), Mladá Boleslav – Česká Lípa 7:3 (2:2, 3:1, 2:0), Královské Vinohrady – Hattrick Brno 5:6 (3:4, 1:0, 1:2), Střešovice – Vítkovice 4:6 (2:2, 0:1, 2:3), Ostrava – FbŠ Bohemians 3:6 (2:2, 0:1, 1:3).