Panteři si připsali pátou porážku v řadě, v letošním kalendářním roce ještě nebodovali a čtyři kola před koncem základní části se krčí na dvanáctém místě. Play-off je téměř ztraceno.

„Výsledek je pro nás krutý,“ míní brankář Adam Kohút. „Hráli jsme dobře, i bez nejlepšího hráče Vykopala jsme se dlouho drželi na kontakt. Kluci přede mnou plnili pokyny trenéra. Bohužel Vítkovice postupem času ukázaly svoji kvalitu, odskočily nám a zápas už se jenom dohrával,“ přidal slovenský gólman, který byl vyhlášen nejlepším hráčem utkáním, s čímž nesouhlasil.

„Cenu si nezasloužím, protože v zápase bylo dost situací, které jsem nevyřešil správně,“ prohlásil.

Oslabeným hostům k přerušení série bez prohry nepomohla ani rychlá trefa Gricha. Slovenský reprezentant zaskočil favorita hned při prvním střídání. Vítkovice se ale rychle otřepaly a výsledek brzy otočily. Prosadili se Rostislav Gattnar a Fukala.

Otrokovicím parádně vyšel i nástup do prostřední části. Kelemen ve 21. minutě překonal gólmana Jasioka a srovnal na 2:2.

Severomoravané ale znovu rychle odpověděly, vzaly si vedení zpět. Trefil se Palčinský.

Tradiční valašské derby přineslo 43. kolo Chance ligy, ve kterém Vsetín (ve žlutém) počtvrté v sezoně změřil síly s Berany ze Zlína.
Berani poprvé v sezoně porazili Vsetín. Napověděly chyby Žukova

Domácí se proti dobře bránícímu protivníkovi trápili, do mnoha šancí se nedostali. Prosadili se až na konci druhé třetiny. Nejprve Matejčík zvýšil na 4:2, aby o pět sekund později Delong proměnil trestné střílení a favorita chvíli před druhou sirénou definitivně uklidnil.

Panteři dál poctivě bránili, ale na soupeře neměli. Šestý gól Vítkovic vstřelil Martin Gattnar.

Ve 47. minutě sice proměnil hostující Halama trestné střílení, Vítkovice ale zbytek zápasu v klidu dohrály. Další úder zasadil rivalovi Delong, na 8:3 zvyšoval Matejčík. Trefa Martina Gattnara sice kvůli hraní vysokou holí neplatila, ale pár vteřin před koncem se ještě prosadil Pažák a bylo hotovo.

„Za výhru jsme rádi, ale výkon nebyl dobrý. Hlavně první třetina od nás byla hrozná. Otrokovicím jsme nechali spoustu prostoru, aby se dostávaly do šancí. První dvě třetiny byly vyrovnané. Pak nám něco vyšlo a už jsme to nějak zvládli,“ uvedl vítkovický kapitán Marek Matejčík.

Florbalisté Otrokovic musí hodit další porážku za hlavu. O víkendu si odpočinou, Superliga má reprezentační přestávku. Další zápas sehrají v pátek 10. února doma proti Black Angels.

Livesport Superliga, 22. kolo -
1. SC TEMPISH VÍTKOVICE – PSG PANTHERS OTROKOVICE 9:3 (2:1, 3:1, 4:1)
Branky a nahrávky:
7. R. Gattnar (Delong), 9. Fukala (M. Gattnar), 23. Palčinský (Jankovský), 40. Matejčík (Zubek), 40. Delong (TS), 44. M. Gattnar (Fukala), 51. Delong (R. Gattnar), 53. Matejčík (Zubek), 60. Pažák (Matejčík) – 1. Grich, 21. Kelemen (Grlický), 47. Halama (TS). Rozhodčí: Sýkora, Tkáč. Bez vyloučení. Diváci: 75. Střely na branku: 28:17.
Vítkovice: Jasiok (Souček) – Šebesta, Pažák, Hatala, Hubálek, O. Vítovec, Galia, Kaleta – M. Gattnar, R. Gattnar, Fukala, Sidunov, Šindler, Jankovský, Zubek, Slončík, Palčinský, Delong, Matejčík. Trenér: Tomáš Martiník
Otrokovice: Kohút (Pujin) – Jurčík, L. Kubíček, Halama – Sovják, Kelemen, Grlický, Zapletal, Hrabal, Nehila, Štourač, Minich, Šefčík, Grich. Trenér: Karel Ševčík.