„Jsem rád, že jsme po dlouhé době získali tři body, ale náš výkon nebyl optimální,“ připouští útočník Panterů Jan Hrtús.

Moravané nedělní duel rozhodli čtyřmi brankami v prostřední části, soupeře ze západu Čech pak dorazili v závěrečné části, kdy se prosadili třikrát.

1. florbalová liga mužů, 18. kolo: GOLDEA PANTHERS OTROKOVICE – FBC PLZEŇ 7:2 (0:0, 4:2, 3:0)
Branky:
22. a 28. David Ležatka, 49. a 58. Ladislav Gál, 25. Tomáš Brázdil, 39. Adam Javořík, 59. František Vykopal - 34. Matěj Šebek, 37. Josef Tomášek. Rozhodčí: Prosický, Vrablík. Vyloučení: 2:1. Využití: 0:1. Diváci: 158. Střely na branku: 18:11.

„Dali jsme víc branek než soupeř, to je celé,“ uvedl domácí kouč Lukáš Petřík.

S předvedenou hrou i přes jasné vítězství úplně spokojený nebyl. Oslabení hosté favoritovi dlouho vzdorovali, duel ztratili až ve třetí třetině.

„Výsledek bych nehodnotil tak negativně. Do Otrokovic jsme přijeli v okleštěné sestavě. Na to, v jakém jsme byli rozpoložení, tak jsme neodehráli špatný zápas. Tím, že odjíždíme domů bez bodu, tak jsme smutní, ale zase nejsme tak kyselí jako po středečním utkání s Chomutovem,“ prohlásil kouč Plzně Matouš Hrdlička.

V úvodní části branka nepadala, poprvé skóroval až David Ležatka ve 22. minutě. Otrokovice soupeři odskočily na 3:0, Plzeňští se ale dvěma góly vrátili rychle na dostřel.

Větší klid Moravanům dodala trefa Javoříka na konci druhé třetiny.

Závěrečnou periodu už si favorit pohlídal. Dvakrát skóroval kapitán Gál, triumf Panterů pečetil kanonýr Vykopal.

Otrokovičtí florbalisté si ligovou výhrou zvedli náladu po vyřazení v Českém poháru. Petříkův tým v osmifinále nestačil na Vítkovice, moravskému rivalovi doma podlehl 2:12 a v soutěži skončil.

„Utkání mě trošku zklamalo. Na naše poměry nám chyběla bojovnost. Myslel jsem si, že když k nám dorazí takto atraktivní soupeř, dají do toho kluci všechno,“ uvedl Petřík.

„Sice jsme hru ve třetí třetině trošku srovnali, ale to bylo dané tím, že hosté byli gólově odskočení a polevili. Utkání pro nás i přes jasnou prohru bylo ale přínosné. Kluci alespoň viděli, jak vypadá florbal v plném nasazení a tempu,“ dodal kouč Panterů.