„Zápas se mi těžko hodnotí, protože minimálně bod jsme si zasloužili. Člověk samozřejmě musí umět i prohrávat ale takové ztráty zápasu pár vteřin před koncem vždycky zamrzí,“ uvedl zklamaný kouč Otrokvovic Karel Ševčík.

Livesport Superliga, 1. kolo -
PSG PANTHERS OTROKOVICE – FBŠ BOHEMIANS 7:8 (2:2, 2:3, 3:3). Branky a nahrávky: 4. Hrabal (Halama), 13. Gašparík (Kelemen), 22. Medek, 29. Kostka, 44. Červenka, 56. Kostka (Kubíček), 58. Grich (Gašparík) – 1. Trnka (Malič), 15. Kawulok (Buršík), 28. J. Petrák (Kisugite, J. Petrák), 34. J. Petrák (Malič), 38. Dobisík (Rozkovec), 46. J. Petrák (Malič), 55. Kisugite (J. Petrák), 60. Buršík (P. Šebek). Rozhodčí: Both, Černín. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:2. Diváci: 219. Střely na branku: 17:29.
Otrokovice: Steiger (Pujin) – F. Horák, Medek, Jurčík, Kostka, Kubíček, Halama, P. Kopecký – Červenka, Sovják, Gašparík, Kelemen, Grlický, Hrabal, Nehila, Šefčík, Vykopal, Krčma, Grich. Trenér: Karel Ševčík.
Bohemians: Hyršl (Zavřel) – Zezulka, Kisugite, Řehoř, Malič, Čihák, Strnad, Virga – P. Šebek, Dobisík, Kawulok, K. Petrák, Buršík, Rozkovec, Bílek, Rod, Gajdoš, J. Petrák, Trnka. Trenér: Michal Jedlička.

Moravanům k bodům nestačil ani parádní výkon náhradního gólmana Miroslava Steigera. Devatenáctiletý mladík zaskočil za nemocného Kohúta a Panterům málem vychytal bod. „Mira byl výborný, fantastický. Podržel nás, zaslouží absolutorium,“ chválil svěřence Ševčík.

Samotný Steiger se při záskoku cítil skvěle. „Na zápas jsem se těšil. Snažil se podat maximální výkon, který ale příště musím ještě zlepšit,“ říká talentovaný gólman.

I když se v brance činil, inkasoval osmkrát, porážce stejně nezabránil. „Utkání jsme z hlediska týmovosti a bojovnosti zvládli. Každý z nás co nejlépe plnil svoje povinnosti, akorát soupeř měl ke konci více štěstí a padlo mu to tam,“ posteskl si Steiger.

Domácí nerozhodil ani bleskový nástup protivníka. Pražané totiž otevřeli skóre hned v první minutě, kdy se prosadil Trnka.

Dvě stovky diváků viděly parádní přestřelku, při níž se Otrokovice hned třikrát dostaly do vedení. Hosté ale na trefy Gašparíka, Medka a Kostky vždy dokázali odpovědět, závěr druhé třetiny zvládli lépe, díky čemuž drželi po čtyřiceti minutách těsný náskok 5:4.

V závěrečné dvacetiminutovce šel dokonce do akce i videorozhodčí, který nakonec uznal vyrovnávací trefu Gricha na 7:7. Jenže klokani v samotném závěru odpověděl a urvali nejtěsnější vítězství.

Panteři se divokou porážku 7:8 pokusí odčinit v pátek doma proti Ostravě, která na úvod schytala debakl s Českou Lípou.