Panteři se v prosinci zvedli, z posledních pěti duelů vytřískali velmi slušných devět bodů a superligovou tabulkou se derou nahoru.

Na desátou Českou Lípu aktuálně ztrácejí pouhé dva body. „Už se to lepší, tak teď jen udržet koncentraci a výkonnost,“ přeje si trenér otrokovických florbalistů Karel Ševčík.

Jeho tým se v letošní sezoně potýká s nečekanými problémy. Mladé mužstvo srážejí nejen výkyvy, ale absence, odchody a také verdikty rozhodčích.

„Letošní sezona je zakletá,“ povzdechl si Ševčík.

„Nějaké zápasy jsme prohráli smolně, ale ve třech zápasech nás poškodili rozhodčí. Dokonce to máme ve zpětné vazbě ligy o používání videorozhodčích. Ale už je to pryč,“ nebabrá se k chybách sudí zkušený kouč.

Více než sporné verdikty rozhodčích jej mrzí rozhodnutí tří talentovaných juniorů, kteří po minulé sezoně ukončili kariéru.

V Superligovém týmu už nepůsobí bratři Ležatkové ani Vachutka. „Je to pro mě největší zklamání,“ přiznává. „Počítal jsem s nimi, byli součástí koncepce klubu zapracovávat mladé talentované hráče z okolí,“ přidává.

Kvůli vleklým zdravotním problémům skončil s florbalem Kostka, před sezonou se rozloučil matador Petřík.

Naposledy opustil Pantery útočník Gašparík. Slovenský reprezentant odešel do Mladé Boleslavi.

Ševčík ale nemůže počítat ani s Adamem Štouračem, talentovaný junior má dlouhodobé zdravotní problémy. Kvůli škole zase přerušil kariéru Medek.

„Když to spočítám, jde o osm hráčů, což je půlka týmu,“ upozorňuje.

Superligoví florbalisté Otrokovic (modré dresy) v benefičním zápase vyzvali Výběr osobností Zlínského kraje.
Panteři zakončili rok 2022 těsnou výhrou. Bývalý klub potopil Zapletal

Otrokovický trenér ve své kariéře podobnou situaci nezažil. Setkává se s ní poprvé.

„Museli jsme to jako klub ustát a postupně tým doplňujeme. Jsme na dobré cestě sezonu zachránit a pořád máme cíl předkolo play-off. Aktuálně nám chybí dva body, takže musíme pořád tvrdě makat,“ burcuje.

Vedení Panterů se nyní snaží mužstvo posílit, vhodně doplnit. Po dvou letech se vrátil zkušený forvard Zapletal, jenž rozhodl poslední duel v Karlových Varech, odkud se na Moravu vrátil zpět. V hledáčku Otrokovic jsou i další jména.

Panteři i v rozehrané sezoně ale dál pracují na svých výkonech, kondici. „Celá superliga se hodně kondičně posunula, takže není lehkých zápasů. My musíme fyzičku zlepšit, pro vítězství je klíčová,“ ví dobře.

Panteři si ani přes Vánoce příliš neodpočinuli. Delší volno měli před svátky. Po nich už trénovali a chystali se na souboj v Karlových Varech. Další tréninky budou mí hned po Novém roce.

Ani trenér Ševčík se na konci roku neflákal. „Vánoce jsem prožil hlavně úklidem,“ tvrdí s úsměvem.

Jelikož je hodně pracovně vytížený, moc času na soukromé aktivity nemám.

O svátcích řešil spíš resty, úplně vypnul jen na Štědrý den, kdy se stihl podívat i na pohádky.

Příjemným zpestřením pro otrokovické florbalisty byla premiérová benefice, kdy se Superligový tým na Štěrkovišti utkal s fotbalovým Výběrem kraje.

„Je fajn, že klub takové akce spolupořádá. Pořád jsou v životě důležitější věci než florbal. Kluci hráli pro diváky, bylo to na pohodu,“ uvedl.

Ševčík si kromě benefice užil také mistrovství světa ve Švýcarsku, kam zamířil coby asistent trenéra slovenského národního týmu.

„Mistrovství světa ve Švýcarsku bylo skvělé. Oproti loňským Helsinkám daleko lépe zorganizované, vše organizátorům klapalo,“ pochvaloval si Ševčík. „Samozřejmě s fotbalovým mistrovství světa to nejde vůbec srovnávat, ale některé zápasy ve vyprodané aréně byly skvělým divácký zážitkem,“ doplňuje.

Zatímco federální rival skončil stejně jako loni sedmý, Češi brali stříbro.

„Se Slovenskem jsme se opět herně posunuli, byť pořadí jsme „pouze“ obhájili. Máme velmi mladý tým a vrchol tohoto týmu očekávám za čtyři roky. Prostě si ho chystáme, jsme trpěliví,“ říká.

„Češi byli výborní, ale Švédsko je pořád ještě úplně jinde,“ dodává.