,,Slovan Havířov dokáže hrát vyrovnané zápasy s lídry Národní ligy, ale také prohrát s papírově slabšími soupeři. Proto bude záležet, v jakém rozpoložení k nám Severomoravané přijedou. Hosté ale mají o motivaci postaráno, protože stále bojují o postup do play off,“ uvědomuje si zlínský kouč Vladimír Blažek.

Havířovské mužstvo má hru postavenou na silovém florbalu v obraně i v útoku. Jeho hráči jsou důrazní před a ve velkém brankovišti. Někteří jeho tahouni umí nepříjemně vystřelit ze střední vzdálenosti. Největšími oporami jsou střelec František Kyc a tvůrce hry Matěj Erbs.

,,Na podzim jsme v Havířově prohráli 2:3 hlavně díky tomu, že jsme prohrávali osobní souboje. V tom jsme se ale výrazně zlepšili. V sobotním střetnutí určitě nevypustíme žádný souboj a při každé příležitosti se budeme tlačit do zakončení. Myslím, že díky rychlosti a tvrdosti si vytvoříme víc šancí, které ovšem musíme proměňovat. Abychom v utkání uspěli, tak se naši hráči nesmí nechat vyprovokovat k oplácení faulů, aby nebyli zbytečně vylučování,“ ví, jak zdolat nevyzpytatelného soupeře Blažek.

close Florbalistům Rožnova pod Radhoštěm se v letošní sezoně vůbec nedaří. info Zdroj: 1. FBK Sršni Rožnov pod Radhoštěm zoom_in Florbalistům Rožnova pod Radhoštěm se v letošní sezoně vůbec nedaří.

Naopak Rožnovu pod Radhoštěm se v letošní sezoně vůbec nedaří. Proto si Valaši v domácím souboji s Přerovem budou chtít posilnit sebevědomí před play-down. Úvodní buly sobotního utkání, které se odehraje ve sportovní hale Střední průmyslové školy informatiky, elektroniky a řemesel, bude vhozeno v 17.30 hodin.

,,S Hanáky jsme hráli na začátku září první zápas v soutěži. Kromě toho, že má Přerov mladý tým, tak toho o něm moc nevíme. Ale překvapuje mě, jak se mu v letošní sezoně daří,“ přiznává jeden z nejzkušenějších rožnovských hráčů Pavel Barabáš.

Ten očekává, že hosté budou předvádět aktivní běhavý florbal.

,,Protože už nám nepůjde o lepší umístění v tabulce, tak utkání bereme jako přípravu na duely o záchranu. Nicméně kvůli herní pohodě chceme střetnutí vyhrát. K tříbodovému zisku je proto nutné hrát pozorně v obraně. Důležité také bude, jak se bude našim hráčům dařit přecházet jeden na jednoho a prostřelovat bloky soupeře,“ zná recept jak zdolat silné mužstvo Přerova Barabáš. Lubomír Hotař