Poražený ze série s Karlovými Vary totiž přímo sestupuje, vítěz absolvuje baráž s neúspěšným finalistou první ligy.

„Připravení jsme dobře, teď to musíme potvrdit v zápasech. Bude to zase o hlavách, o proměňování šancí. Herně na to máme. Bude to jenom o tom, abychom ustáli tlak, který je velký,“ říká trenér Otrokovic Karel Ševčík.

Předcházející souboje s Pardubicemi už Moravané neřeší.

Dívají se dopředu, vyhlížejí podobně těžké duely s Karlovými Vary. „Co bylo, to bylo, teď je zde nová série a my do ní musíme jít s čistou hlavou, pak máme šanci uspět,“ věří útočník Panterů Marek Zapletal.

Otrokovice už si moc dalších zaváhání a chyb nemohou dovolit.

Po neúspěšné sezoně stojí nad propastí, pád o patro níž by všechny v klubu hodně bolel. „Každý si to musí v hlavě uspořádat tak, že tuto sérii jdeme vyhrát a udělat pro to maximum. Každý se teď musíme obětovat pro tým. Víme, že to bude bolet,“ prohlásil Zapletal.

Fotbalista Martin Fillo při derby se Slováckem byl hned v úvodu vyloučen.
Fillo mimo tým, ale stále v klubu. Budoucnost řešíme, tvrdí vedení Zlína

Na zkušeného devětatřicetiletého útočníka čekají pikantní souboje. Loni právě s Karlovými Vary slavil postup do Superligy, teď proti Západočechům, kde mimochodem stále trénuje hokejové brankáře, bude bojovat o udržení.

„Tuhle sérii jsem si nepřál, ale osud to tak asi chtěl,“ povzdechl si. „Bude to pro mě specifické, nicméně vím, kde jsem doma a za koho válčím, a to jsou Panteři,“ přidává odhodlaně.

O tom, že jsou Moravané favoritem, si ale nemyslí. „V play-down je tohle zrádné a nemá cenu se o tom bavit. Charakter a síla týmu ukáže, jak na tom v těchto těžkých chvílích budeme,“ myslí si.

Zapletal v play-down nastupuje s odbarvenými vousy. Ačkoliv to tak vypadá, ozdobená tvář vůbec nesouvisí s florbalem. „Je to kvůli hokejovému play-off dorostu. Kluci nařídili, že to musíme mít i my trenéři,“ vysvětluje s úsměvem. V Otrokovicích nyní není čas na vtípky.

Panteři ve složitých chvílích spoléhají na podporu věrných fanoušků. „Moc si všech příznivců vážíme. Slibujeme, že i v této těžké době tomu i přes nepříznivé výsledky dáme všechno. Chceme pro Otrokovice zachovat Superligu,“ dodává Ševčík.

Druhé kolo play-down začíná o víkendu dvěma zápasy na Štěrkovišti. V sobotu se hraje od osmnácti hodin, v neděli je začátek v 16.00.

Vítěz série musí vyhrát čtyři zápasy.