Domácí ale neměli povedený nástup do zápasu. V 3. minutě se Opava z první vážnější šance po trojnásobné dorážce Tůmy dostala do vedení. Aktivně hrající zlínský tým v 10. minutě Konečníkem srovnal stav na 1:1. Ovšem na začátku 19. minuty vedl kolektiv ze Slezska 3:1. Ještě v prvním poločase však reprezentanti Baťovy univerzity Tormou a Konečníkem během devatenácti sekund vyrovnali na 3:3.

Zlom v duelu nastal v úvodních pěti minutách druhé půle, kdy si Zlín vypracoval náskok na 6:3. V jednatřicáté minutě Schreier už jenom zmírnil opavskou porážku na dvoubrankový rozdíl.

,,Výhru jsme věnovali našemu nedávno tragicky zesnulému spoluhráčovi Václavovi Křepelkoví,“ upozornil domácí univerzál Pavel Krajča mladší.

Skalp Opavy se ovšem pro oslabený Zlín, kterému chyběli Lendler, Sklenář a Huťka, rodil těžce.

,,V prvním poločase jsme vyprodukovali spoustu chyb. Po přestávce se ale náš herní projev zlepšil. Zrychlili jsme přechod do útoku a na polovině soupeře jsme hosty přehrávali přesnou kombinací,“ prozradil Krajča mladší.

V tabulce je zlínské mužstvo na čtvrtém místě. V dalším utkání se futsalisté z krajského města představí v pátek ve 20.30 hodin v Městské sportovní hale v Odrách, kdy se střetnou s Jakubčovicemi.

VŠSK FUTSAL ZLÍN – FERRAM OPAVA 6:4 (3:3)

Branky Zlína: Torma 3, Konečník 2, Žáček.

Zlín: Vitásek – Žáček, Juhás, Pavel Krajča ml., Konečník, Foral, Kašík, Torma. Vedoucí mužstva: Pavel Krajča starší.